Chcete rychle zhubnout? Dočkáte se jo-jo efektu!

Vybrali jste dovolenou na poslední chvíli – tzv. last minute? Nebo vás snad čeká svatba nejlepší kamarádky či jiná významná událost, na které chcete zazářit dokonalou postavou? Trápí vás ale nějako to kilo navíc, které se vám doposud nepodařilo zamaskovat? Pak se s největší pravděpodobností na poslední chvíli uchýlíte k nějaké super rychlé dietě, která slibuje zaručený úbytek kil v rekordně krátkém čase. Ačkoli je fajn, že se snažíte okolí ohromit svým dokonalým zevnějškem, mějte na paměti, že tyto pofiderní diety mohou nadělat více škody, nežli užitku. Pojďme se společně podívat na rizika, kterým své tělo neuváženým hubnutím vystavujete.
Proklatý jo-jo efekt
Rychlé hubnutí má za následek rychlý nárůst hmotnosti a to mnohdy ještě s pár kily navíc, které jste předtím rozhodně nevlastnili. Jelikož tělo začne při nedostatku jídla panikařit, jakmile se vrátíte ke svému obvyklému stravovacímu režimu, bude si veškerou přijatou potravu ukládat ve formě tukových zásob pro chvíle, kdy se opět rozhodnete pro nějakou tu hladovku. Je to chytré, že? Ano, ale krajně nepraktické.
Ztráta důležitých vitamínů a minerálů
Rozhodli jste se nasadit mléčnou, zeleninovou, avokádovou nebo kteroukoli jednostranně zaměřenou dietu? Pak své tělo vystavujete značnému riziku v podobě nedostatku vitamínů, minerálů a dalších pro tělo nezbytných látek. Co z toho plyne? Nejen, že můžete začít trpět podrážděností, stresem a nesoustředěnosti, také si můžete dlouhodobě poškodit zdraví a ohrozit celkovou imunitu organismu.
Poruchy příjmu potravy
Ačkoli byly prvopočátky vaší přísné diety velmi náročné, časem si na tento „životní styl“ můžete zvyknout a hubnout více, než je zdrávo. Kromě toho se můžete propracovat k závažným onemocněním, mezi které patří například anorexie nebo bulimie. A tady už končí veškerá legrace.
photo source: pinterest.com

Nejčtenější zprávy