Hanzal řídil vítězství Arizony, Jágr bodoval proti Mrázkovi. Mazanec chytal NHL po dvou letech

New York - Detroitu nepomohlo ani 34 zákroků českého gólmana Petra Mrázka a po porážce 1:4 na ledě Floridy zůstává i po druhém zápase nového ročníku NHL bez bodu. U třetí branky vítězů asistoval Jaromír Jágr. Gólem a asistencí podpořil Martin Hanzal úspěšný vstup Arizony do sezony, když v domácím prostředí porazila Philadelphii 4:3 v prodloužení.

Mrázek v předchozím utkání inkasoval pět branek od Tampy Bay, ale trenér Jeff Blashill poté prohlásil, že pokud učiní změny, budou se týkat složení útočných a obranných řad. Jenže už v jedenácté minutě domácí Florida vedla 2:0. Po 70 sekundách hry skóroval Vincent Trocheck, který obkroužil branku a jeho přihrávku si do vlastní sítě srazil bruslí Dylan Larkin. Druhou trefu přidal z přečíslení dva na jednoho Colton Sceviour.
Detroit ještě v první třetině snížil gólem Darrena Helma a skóre se neměnilo až do 58. minuty, kdy Florida přidala uklidňující třetí gól. Po výborném napadání Jágra se puku zmocnil Jonathan Marchessault, puk předložil před brankou osamocenému Aleksandru Barkovovi, který nadvakrát překonal Mrázka. Druhou výhru Panthers v sezoně pečetil při powerplay Marchessault.
Hanzal dostal Arizonu v první třetině do vedení 2:1, když si všiml, že gólman Steve Mason nemá puk v brankovišti pod kontrolou a pohotově volný kotouč doklepl. Český útočník, který byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, prokázal šikovnost i v prodloužení. Po jeho hezké přihrávce při signalizovaném vyloučení Jakuba Voráčka rozhodl Oliver Ekman-Larsson o výhře Coyotes střelou do odkryté branky.

Po téměř dvou letech si v NHL zachytal Marek Mazanec. Českému gólmanovi znepříjemnil návrat zejména Richard Pánik, který svým prvním hattrickem v soutěži zařidil výhru Chicaga 5:3 nad Nashvillem. Českobudějovický rodák kryl 22 střel a vydržel až do konce utkání, přestože už v jedenácté minutě lovil puk ze sítě potřetí. Na žádném gólu ale nenese vinu.
Výsledky NHL:
Minnesota - Winnipeg 4:3, Toronto - Boston 4:1, Ottawa - Montreal 4:3 po sam. nájezdech, Tampa Bay - New Jersey 3:2, Florida - Detroit 4:1, Pittsburgh - Anaheim 3:2, Columbus - San Jose 2:3, St. Louis - NY Rangers 3:2, Chicago - Nashville 5:3, Arizona - Philadelphia 4:3 v prodl., Colorado - Dallas 6:5, Washington - NY Islanders 2:1 a Vancouver - Calgary 2:1 po sam. nájezdech

Vyhledejte si ten nejlevnější Hotel se slevou až 80% !