Gang se specializoval na francouzská auta. Ukradl jich až sto, hlavní podezřelý je ve vazbě


Praha - Policisté zadrželi čtyři muže, kteří údajně v Praze a středních Čechách ukradli až sto aut francouzské výroby. Dosud se kriminalistům podařilo potvrdit 11 případů se škodou téměř pět milionů korun, nakonec bude ale zřejmě mnohem vyšší.
"Jeden z mužů skončil ve vazbě, hrozí mu až osmileté vězení," nformoval mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Muži prý kradli auta vždy stejným způsobem. Jeden z nich si nejprve vyhlédl zaparkované vozidlo na ulici, rozbil u něj okno a přes spínací skříňku, kterou poškodil, ho nastartoval a odjel. "Auto pak skončilo na pozemku rodinného domu ve středních Čechách, kde ho ostatní muži rozebrali a rozprodali na náhradní díly," popsal Daněk. Části, které se prodat nepodařilo, končily ve sběrných surovinách.
Čtyři podezřelí jsou ve věku od čtyřiadvaceti do devětačtyřiceti let. Policisté je zadrželi na konci září. Pro jednoho z nich musela jít i zásahová jednotka, protože detektivové měli podezření, že by mohl být ozbrojený. "To se také potvrdilo a při domovních prohlídkách byly zajištěny dvě nelegálně držené zbraně," podotkl mluvčí.
Detektivové mají nyní zadokumentovaných sice jen 11 případů, ale při domovních prohlídkách zajistili velkou spoustu identifikovatelných částí z dalších až 90 vozidel.
Muž, který skončil ve vazbě, je stíhán pro krádež a poškození cizí věci. "S ostatními třemi muži trestní stíhání zatím zahájeno nebylo, nicméně detektivové na případu dále pracují a nelze vyloučit, že se tak v budoucnu nestane," dodal mluvčí.

Nejčtenější zprávy