Šafářová ve dvouhře opět selhala, v Moskvě vypadla i Strýcová


Moskva - Černá série pokračuje. Česká tenistka Lucie Šafářová vyhrála od letošního US Open jediný zápas. V pondělí se rozloučila už v prvním kole s turnajem v Moskvě, když nestačila na Australanku Darju Gavrilovovou dvakrát 2:6.
Češka porazila australskou hráčku naposledy právě v prvním kole US Open. Ale tentokrát měla navrch soupeřka. Za stavu 2:3 sebrala brněnské rodačce servis a v první sadě už jí nic nepovolila.

Druhý set se vyvíjel v neprospěch české tenistky hned od začátku. Ztratila hned první podání a Gavrilovová odskočila dovedení 3:0. Australanka byla na servisu jistá a žádné další komplikace už nepřipustila.
Šafářová tak nadále potvrzuje, že se letos ve dvouhře trápí. Celkem na 12 turnajích skončila hned po úvodním duelu a spadla tak na konec čtvrté desítky žebříčku.   
První kolo v Moskvě nezvládla ani šestá nasazená Barbora Strýcová, která prohrála s Anou Konjuhovou z Chorvatska po boji 4:6, 6:1, 2:6. 
Třicetiletá Strýcová začala duel s osmnáctiletou Chorvatkou nadějně a vedla už 4:1, pak ale dvakrát přišla o podání a set ztratila. Ve druhém podobné zaváhání nepřipustila a hladce vyrovnala, ve třetí sadě se ale znovu prosadila Konjuhová. Tenistka, která se do hlavní soutěže dostala po vyřazení v kvalifikaci až po odstoupení dalších hráček, proměnila po hodině a tři čtvrtě druhý mečbol.
Podrobnosti připravujeme

Tenisový turnaj mužů a žen v Moskvě (tvrdý povrch):
Muži (dotace 792.645 dolarů):
Dvouhra - 1. kolo:
Lorenzi (7-It.) - Gaio (It.) 6:4, 6:4, Fognini (It.) - Berankis (Lit.) 6:1, 6:2, Medveděv (Rus.) - Kukuškin (Kaz.) 6:4, 4:0 skreč.
Ženy (dotace 823.888 dolarů):
Dvouhra - 1. kolo:
Konjuhová (Chorv.) - Strýcová (6-ČR) 6:4, 1:6, 6:2,  Gavrilovová (Austr.) - Šafářová (ČR) 6:2, 6:2, Görgesová (Něm.) - Koviničová (Č. Hora) 7:6 (7:3), 6:3, Jankovičová (Srb.) - Ostapenková (Lot.) 6:3, 6:3, Makarovová (Rus.) - Gibbsová (USA) 7:5, 6:1.

Nejčtenější zprávy