Trápí vás špatná paměť? Řekneme vám, co pomůže

Špatná pameť rozhodna není záležitostí pouze starších lidí. Zapomínat mohou také lidé kolem 25 let, a to nejen z důvodu stresu ale i jiných skrytých onemocnění. Každopádně, klíčem je prevence. Pokud vás napadá otázka, jak je možné, že jako malí jste se tak rychle učili novým věcem, odpověď je jednoduchá – neustále jste trénovali svůj mozek, což je za potřebí i v dospělosti, aby nezaostával. Pokud není paměť dostatečně trénována, dochází k jejímu oslabování, proto je nutné ji pravidelně trénovat. Jak?
Vaše paměť může zůstat produktivní a aktivní díky několika jednoduchým trikům či tipům, chcete-li. Jsou součástí vašeho běžného života a některé zase ne. Jako první tip vám doporučujeme určitě číst dobré knihy, nejen že při čtení vyžadujete po svém mozku soustředěnost, ale zároveň přijímáte neustále nové a nové informace. Při čtení knih si mozek reálně zobrazuje psané situace a pocity, tím pádem je po celou dobu čtení v pohotovosti, je aktivní. Je tedy prokázáno, že právě čtení knih zlepšuje a rozvíjí paměť, nehledě na to, že se vám rozšiřuje slovní zásoba.
Svůj mozek a paměť můžete udržovat i pasivně. Pasivně ji udržíte v kondici tak, že se také naučíte odpočívat, resp. „vypínat“. Jak? Neexistuje lepší způsob, než vypnout pomocí kvalitního spánku. Dopřejte svému tělu odpočinek v podobě alespoň 7-8 hodin.
Další dobrý způsob, jak udržet svou paměť neustále v pohotovosti, je, když přestanete vždy používat elektrotechniku a jiné zařízení, resp. v situacích, kdy ji ani moc nepotřebujete – to znamená, že například místo toho, abyste si svůj nákup počítali na kalkulačce, si jej spočítáte sami bez jakékoliv pomoci. Svou paměť však můžete trénovat i tak, že se budete učit nazpaměť svou oblíbenou písničku nebo báseň. Skvělý způsob jsou i cizí jazyky, které navíc rozvíjí vaši schopnost dorozumívat se, což se vám hodí nejen v osobním, ale také profesním životě.
Paměť a činnost mozku můžete samozřejmě podpořit i pomocí výživových doplňků jako je například ginkobiloba.
photosource: pinterest.com

Nejčtenější zprávy