Přetáhnout Messiho? Leda by se jeho děti chtěly učit anglicky, směje se Guardiola


Praha – Druhý návrat ztraceného syna na Nou Camp. Pep Guardiola nastartoval svou hvězdnou trenérskou kariéru v Barceloně, ve které působil i jako hráč. Nyní v Lize mistrů povede už druhý celek proti týmu, ve kterém coby hráč nebo trenér strávil osmnáct let.

"Před rokem a půl jsem do Barcelony přicestoval s Bayernem a byl to pro mě mimořádný zápas. Stadion a všichni lidé okolo klubu jsou součástí mého života. Vždycky jsem šťastný, když se sem vracím. Vyrůstal jsem v Barceloně, mám tady rodinu i přátele," připomíná blízký vztah k celé Barceloně rodák z nedalekého Santpedoru a současný trenér Manchesteru City Pep Guardiola.
Barcelona těží z neuvěřitelné generace
Guardiola si uvědomuje sílu soupeře a obdivuje současnou generaci hráčů Barcelony, která začala sbírat úspěchy právě jeho vedením. "Barcelona se momentálně opírá o neuvěřitelnou generaci hráčů. Začínal jsem s nimi a vím, že jsou to mimořádně talentovaní bojovníci," vzpomíná na raketový start své trenérské kariéry Guardiola.
V létě se hovořilo o zájmu Manchesteru City o fotbalisty Barcelony. V závěru přestupového okna nakonec City posílil chilský brankář Claudio Bravo, který se v Barceloně dělil o herní vytížení s Marcem-Andrém ter Stegenem.

Guardiola nechce Barceloně přetáhnout hvězdy
A právě německý brankář byl pro Guardiolu ze začátku volbou číslo jedna. "Nekontaktoval jsem Messiho, Neymara, Suáreze, Busquetse nebo Iniestu. Ter Stegen byl jiný případ, chtěl pravidelně chytat a my jsme potřebovali brankáře, ale rozhodl se zůstat. Tak jsme podepsali Brava. Pokud chci fotbalistu z Barcelony, tak jedině, když nebude v Barceloně dostatečně vytížen," vysvětlil Guardiola svou přestupovou filozofii ke svému bývalému klubu.
Guardiola ještě později přirovnal situaci s ter Stegenem k Thiagovi Alcantarovi, kterého Barceloně přetáhl do Bayernu Mnichov. "S Thiagem to bylo podobné, prostě chtěl hrát," dodal Guardiola.

Guardiola se nakonec vyjádřil i k případnému přestupu Messiho. "Kdyby chtěl Leo změnit klub, tak bych určitě o něj stál, ale momentálně vím, že chce zůstat v Barceloně. Ale nikdy neříkej nikdy, kdo ví, možná bude chtít, aby se jeho děti naučily anglicky, a potom si bude moct vybrat mezi nejlepšími kluby v Anglii," zahrál na hypotetickou notu Guardiola.
Napoprvé proti Barceloně neuspěl
První pokus pokořit svůj tým dostal Guardiola s výše zmíněným Bayernem Mnichov na jaře roku 2015, ale nepochodil. S bavorským klubem si tehdy odvezl porážku 3:0, kterou zařídil dvěma góly Lionel Messi. Pozornější fanoušci si jistě ještě dnes pamatují, kterak Messi vykoupal elitního stopera Boatenga.

A pokud si někdo tento moment vybaví, tak ho jistě minimálně pobaví slova stopera Manchesteru City Johna Stonese. "Z Messiho strach nemám. Těším se na zápas, bude to výzva, ale ne jen kvůli Messimu," přišel s nebojácným postojem Stones na včerejší předzápasovou tiskovou konferenci.
Lionel Messi se totiž vrací po zranění a v minulém ligovém zápase proti La Coruňi odehrál posledních 35 minut, ale v předpokládané sestavě Luise Enriqueho na Manchester City už argentinský šikula figuruje.

Oba týmy v plné síle
Rovněž Manchester City může do zápasu počítat se všemi ofenzivními hvězdami. Guardiolovi bude chybět z hráčů, kteří by mohli nastoupit v základní sestavě, pouze Bacary Sagna Enrique, nemůže počítat jen s náhradním brankářem Jasperem Cillessenem.
Manchester City má s Barcelonou velmi špatnou bilanci. Katalánci totiž City vyřadili v osmifinále soutěže hned dvakrát v řadě v sezonách 2013/14 a o rok později. A ve všech čtyřech zápasech Manchester pokaždé prohrál.
Zápas můžete sledovat od 20:45 v textovém online přenosu nebo na televizní stanici O2 Sport.

Nejčtenější zprávy