Řetězec H&M otevře v Praze obchod své prémiové značky COS. Bude v Pařížské


Praha - Švédský prodejce oděvů Hennes & Mauritz (H&M) otevře v pátek v pražské Pařížské ulici svůj první obchod módní značky COS v Česku. Prémiová značka řetězce bude sídlit v třípodlažní prodejně o rozloze téměř 600 metrů čtverečních. Oznámila to dnes společnost Cushman & Wakefield, která se na transakci podílela. H&M má v ČR 44 prodejen.
"Pařížská je ideální lokalitou pro první butik," uvedla výkonná ředitelka COS Marie Honda. Luxusní značka COS (Collection of Style) svůj první butik otevřela v roce 2007 v Londýně. Výrobce značku označuje za minimalistickou a nadčasovou.


Slevová spirála připravuje řetězce o zisky. Zastavte kanibalizaci, radí firma
číst článek


Pařížská je podle Cushman & Wakefield z hlediska obchodních ploch nyní zaplněna. "Minulý rok se v rámci Pařížské ulice přestěhoval do větších prostor Louis Vuitton. Pronajal si 900 m2. Nově na Pařížskou vstoupily například značky Tory Burch a Brioni," uvedl partner společnosti Jan Kotrbáček. Letos se očekává v Pařížské otevření showroomu Rolls Royce.
Podle Kotrbáčka v Pařížské dávno nenakupují jen cizinci, většinu zákazníků ale stále tvoří. "Dlouhou dobu byli v převaze Rusové, loni ovšem jejich aktivita klesla. Se zavedením pravidelné letové linky Praha - Peking v září minulého roku pozorujeme převahu čínských zákazníků," dodal.
Obrat H&M stoupl v ČR loni o 25 procent na 3,5 miliardy korun (1,207 miliardy švédských korun). V tuzemsku od loňska funguje i internetový obchod značky. H&M je druhým největším prodejcem oděvů na světě za španělskou firmou Inditex, majitelem obchodů Zara.

Nejčtenější zprávy