Bývalý šéf Ferrari Montezemolo: Se Schumacherem to není dobré


Řím - Nejnovější informace o zdravotním stavu sedminásobného mistra světa formule 1 Michaela Schumachera nejsou podle bývalého šéfa stáje Ferrari Lucy di Montezemola dobré.
"Život je zvláštní"
"Schumi" je v hledáčku médií i fanoušků od nehody při lyžování, kdy si v prosinci 2013 vážně poranil hlavu, navíc o zdravotním stavu bývalé hvězdy F1 neproniknou ven žádné oficiální zprávy.
"Mám nové zprávy a ty nejsou bohužel dobré," uvedl Montezemolo bez dalších podrobností italským novinářům.
"Život je zvláštní. Byl to fantastický jezdec a ve Ferrari měl jedinou havárii, v roce 1999," dodal současný člen dozorčí rady italského národního leteckého dopravce Alitalia.
Od nejhoršího uchránila hvězdu helma
Schumacher utrpěl v Méribelu před více než dvěma roky po nárazu do kamene těžký úraz hlavy s poraněním mozku. Podle mínění lékařů mu zachránila život jen nasazená přilba.
V nemocnici v Grenoblu Schumacher hned podstoupil dvě operace a od počátku byl udržován v umělém spánku. Lékaři ho z něj probouzeli téměř půl roku, závodník se kómatu úplně probral až v půlce loňského června.
Z nemocnice pak zamířil do Švýcarska na univerzitní kliniku v Lausanne a potom do svého domu v městečku Gland. Tam mu manželka Corinna nechala připravit vlastní rehabilitační klinika, která podle deníku Daily Mirror "spolkne" týdně 143 000 eur (téměř 3,9 mil. Kč). Nad závodníkem má 24 hodin denně bdít patnáct odborníků od lékařů po rehabilitační sestry.

Nejčtenější zprávy