A zase ten Jágr. Osmašedesátka pomohla třemi body zničit Detroit

New York - Jaromír Jágr přispěl v NHL gólem a dvěma přihrávkami k výhře Floridy nad Detroitem 6:3 a jako šestý hráč v historii pokořil hranici 1100 asistencí. Ve čtvrtečních zápasech skórovali také obránce Michal Rozsíval, jenž prvním gólem v sezoně pomohl Chicagu k vítězství 5:4 v prodloužení v Arizoně, a Aleš Hemský, jehož Dallas vyhrál 4:3 v prodloužení na ledě Colorada.
Jágr se v první třetině podílel na dvou ze tří gólů Panterů, kteří měli drtivý nástup a po jedenácti minutách vedli už 3:0. Hostující útočník Dylan Larkin následně dvěma trefami snížil na rozdíl jediného gólu, ve 37. minutě ale zvýšil na 4:2 Derek MacKenzie a v úvodu třetí třetiny Jágr v přesilové hře vrátil domácím tříbrankový náskok.
Český veterán, který byl vyhlášen první hvězdou večera, se prosadil pohotovou střelou z kruhu pro vhazování a připsal si šestnáctý zásah v sezoně. Své celkové statistiky v NHL vylepšil na 738 gólů a 1101 asistencí, schází mu tedy už jen tři branky, aby v historickém pořadí střelců dohnal třetího Bretta Hulla, zároveň ztrácí 11 bodů na třetího nejproduktivnějšího hráče v dějinách Gordieho Howea.

V pátém utkání za sebou bodoval Jakub Voráček, který se dvěma asistencemi podílel na výhře Philadelphie 6:3 v Nashvillu. Voráček se zapsal do statistik v osmi z posledních devíti zápasů, v nichž dohromady zaznamenal 15 bodů za čtyři góly a jedenáct asistencí.

Výsledky NHL:
Buffalo - Boston 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 12. E. Kane, 21. Reinhart - 22. a rozhodující sam. nájezd Spooner, 43. Marchand. Střely na branku: 28:33. Diváci: 18.845. Hvězdy zápasu: 1. Spooner (Boston), 2. E. Kane, 3. Ch. Johnson (oba Buffalo).
NY Rangers - Minnesota 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)
Branky: 24. McDonagh, 25. J. T. Miller, 46. Brassard, 59. Kreider - 3. Carter, 8. Dumba. Střely na branku: 30:18. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. J. T. Miller, 2. Brassard, 3. McDonagh (všichni Rangers).
Washington - NY Islanders 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 8. Oshie, 39. Burakovsky, 58. Ovečkin - 2. Grabovskij, 46. Bailey ( Židlický ). Střely na branku: 23:26. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Oshie, 2. Ovečkin, 3. Niskanen (všichni Washington).
Toronto - New Jersey 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 9. Matthias, 58. Bozak, rozhodující sam. nájezd Parenteau - 5. Josefson, 47. Schlemko. Střely na branku: 39:34. Diváci: 18.947. Hvězdy zápasu: 1. Bozak, 2. Parenteau (oba Toronto), 3. Schlemko (New Jersey).
Ottawa - Edmonton 2:7 (1:3, 1:1, 0:3)
Branky: 15. Hoffman, 27. Stone - 6. a 12. Eberle, 5. Fayne, 33. Kassian, 43. Sekera, 45. Draisaitl, 57. Davidson. Střely na branku: 38:28. Diváci: 18.564. Hvězdy zápasu: 1. Eberle, 2. Korpikoski, 3. Draisaitl (všichni Edmonton).
St. Louis - San Jose 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky: 37. Bouwmeester - 24. Donskoi, 28. J. Thornton, 57. Nieto. Střely na branku: 27:32. Diváci: 18.803. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski (San Jose), 2. Bouwmeester (St. Louis), 3. J. Thornton (San Jose).
Nashville - Philadelphia 3:6 (0:2, 2:2, 1:2)
Branky: 25. Johansen, 37. Järnkrok, 51. S. Weber - 29. a 53. Simmonds, 37. a 54. Giroux (na obě Voráček ), 14. Read, 16. B. Schenn. Střely na branku: 40:19. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Giroux, 2. Simmonds (oba Philadelphia), 3. Johansen (Nashville).
Florida - Detroit 6:3 (3:1, 1:1, 2:1)
Branky: 12. a 55. Trocheck (na první Jágr ), 9. Pirri ( Jágr ), 11. Barkov, 37. MacKenzie, 44. Jágr - 20. a 22. Larkin, 53. Green. Střely na branku: 33:39. Diváci: 16.991. Hvězdy zápasu: 1. Jágr , 2. Pirri, 3. Trocheck (všichni Florida).
Colorado - Dallas 3:4 v prodl. (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 3. Comeau, 6. Holden, 38. Söderberg - 2. Spezza, 36. Hemský , 52. Demers, 61. Klingberg. Střely na branku: 24:44. Diváci: 14.351. Hvězdy zápasu: 1. Klingberg (Dallas), 2. Söderberg, 3. Comeau (oba Colorado).
Arizona - Chicago 4:5 v prodl. (1:0, 2:3, 1:1 - 0:1)
Branky: 18. Ekman-Larsson ( Hanzal ), 33. Boedker, 33. Martinook, 52. Doan - 25. a 65. Toews, 23. Hossa, 35. P. Kane, 48. Rozsíval . Střely na branku: 28:40. Diváci: 17.125. Hvězdy zápasu: 1. Ekman-Larsson (Arizona), 2. Toews (Chicago), 3. Doan (Arizona).
Los Angeles - Anaheim 2:4 (0:2, 1:2, 1:0)
Branky: 25. Toffoli, 60. Martinez - 9. Getzlaf, 14. Perron, 23. Garbutt, 30. Lindholm. Střely na branku: 25:24. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Perron, 2. Getzlaf, 3. Lindholm (všichni Anaheim).
Vancouver - Columbus 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 10. Vey - 50. Hartnell, rozhodující sam. nájezd Wennberg. Střely na branku: 38:28. Diváci: 18.199. Hvězdy zápasu: 1. Vey (Vancouver), 2. Korpisalo (Columbus), 3. R. Miller (Vancouver).

Vyhledejte si ten nejlevnější Hotel se slevou až 80% !