Potvrzeno, Rosický nebude hrát tři měsíce. Snad nehrál za Arsenal naposled, doufá Wenger


Londýn - Tomáš Rosický bude fotbalovému Arsenalu chybět až do konce sezony. Pětatřicetiletý kapitán české fotbalové reprezentace následující tři měsíce bude léčit zranění ze sobotního duelu proti Burnley v FA Cupu.
V pátek to na tiskové konferenci před duelem s Bournemouthem oznámil trenér Arsenalu Arséne Wenger, který zároveň před novináři potvrdil, že Rosický má zraněné stehno.
"Dobrá zpráva je, že nemusí na operaci, protože má šlachu jen částečně natrhnutou," uvedl Wenger. "Jak dlouho bude mimo? Dva až tři měsíce, těžko říct.
"Jsme samozřejmě v šoku a musíme být trpěliví a doufat, že neodehrál poslední zápas za Arsenal," připomněl francouzský kouč, že Rosickému v létě končí smlouva. Poslední kolo ročníku Premier League se hraje 15. května.
V ohrožení je také jeho start na Euru 2016, jelikož turnaj startuje pro Čechy třináctého června, tedy pouhý měsíc po předpokládaném uzdravení Rosického zranění.
Před šampionátem čekají českou reprezentaci koncem března přípravné zápasy se Skotskem a Švédskem a následně má na přelomu května a června v plánu soustředění v Rakousku. 
Vedení reprezentace k Rosického zranění uvedlo, že trenér Pavel Vrba má v úmyslu se s kapitánem v dohledné době sejít a celou situaci s ním probrat (více zde).

Nejčtenější zprávy