Kovář svým 19. gólem v sezoně pomohl Magnitogorsku k výhře nad Čerepovcem

Moskva - Útočník Jan Kovář vstřelil v Kontinentální hokejové lize devatenáctý gól v sezoně a pomohl Magnitogorsku zdolat Čerepovec. Druhý celek Východní konference měl ale s nejslabším týmem západní tabulky hodně práce, až díky obratu v závěrečné třetině favorit zvítězil 4:3.
Nejproduktivnější Čech v KHL Kovář využil v 19. minutě přesilovku a poslal Metallurg do vedení 2:1. Hosté ale v druhé třetině vyrovnali a pouhých sedm vteřin po začátku třetího dějství vstřelili další gól. Těsný náskok však neudrželi, v 58. minutě rozhodl ve vlastním oslabení finský útočník Oskar Osala.
Nejlepší klub sezony CSKA Moskva po 12 zápasech prohrál. Po měsíci od poslední porážky se Soči tentokrát nestačil na Ufu, na jejímž ledě podlehl těsně 0:1.
Kontinentální hokejová liga:
Magnitogorsk - Čerepovec 4:3 (za domácí Kovář 1+0), Čeljabinsk - Nižnij Novgorod 4:2 (za domácí F. Novák 0+1), Ufa - CSKA Moskva 1:0,
16:00 Lada Togliatti - Novosibirsk, 17:00 Kazaň - Novokuzněck, Nižněkamsk - Dinamo Minsk, 17:30 Dynamo Moskva - Jokerit Helsinky, HK Soči - Omsk, Petrohrad - Chanty-Mansijsk, Spartak Moskva - Jekatěrinburg, 18:30 Dinamo Riga - Barys Astana.