Plíšková otočila zápas s Halepovou, naštvaná Rumunka mlátila raketou o zem

Kluž -  Karolína Plíšková zajistila obhájkyním titulu v 1. kole Fed Cupu vedení v Rumunsku 1:0 na zápasy. Plíšková dnes v Kluži otočila zápas se Simonou Halepovou a světovou trojku porazila 6:7, 6:4 a 6:2 po dvou hodinách a 34 minutách.
K druhé dvouhře v Kluži nastoupí česká jednička Petra Kvitová proti Monice Niculescuové. Úvodní dvouhry sledujeme online zde.
Halepová bouchala raketou o zem
Světová třináctka Plíšková proti Halepové ukázala sílu na podání a v přímých úderech, ale také trpělivost ve výměnách a při zkrácení hry.
V prvním setu Plíšková třikrát dotáhla ztrátu podání, za stavu 4:5 odvrátila i setbol, ale o set přišla v tie-breaku poměrem 4:7. Od druhé sady se ale zlepšovala a držela s výborně běhající Rumunkou krok v úderech od základní čáry.
Přitom hrála odvážně, opírala se do returnů a po brejku z třetí hry mířila za ziskem druhého setu. O podání ale přišla v osmé hře a důležitý moment přišel v dalším gamu. Při podání Halepové prohrávala Plíšková 15:40, ale dokázala soupeřce servis vzít a vzápětí set dopodávala. Naštvaná Halepová třískala raketou o zem.
Třetí set už byl jasnou záležitostí
Plíšková od té doby dominovala. Ve třetím setu na ní sice bylo vidět, že už toho má dost, ale kazila méně a díky dvěma brejkům si dokráčela pro výhru. Hrdinka loňského finále proti Ruskám porazila Halepovou poprvé v kariéře po třech předchozích prohrách a zároveň si poprvé poradila s hráčkou z elitní trojky.
Češky Fed Cupu v současnosti vládnou. Loni porazily ve finále v Praze Rusko 3:2 na zápasy, obhájily titul a soutěž vyhrály už počtvrté za posledních pět let. Rumunky jsou ve Světové skupině poprvé po 24 letech.

Vyhledejte si ten nejlevnější Hotel se slevou až 80% !