Moravec vybojoval v hromadném závodě devátou příčku, Šlesingr poslední


Canmore - Ondřej Moravec prolomil sérii nepovedených výsledků a v sobotním hromadném závodě biatlonistů se v kanadském Canmore opět probojoval do elitní desítky.
Za prvním Dominikem Windischem zaostal o 35 sekund a obsadil celkovou devátou příčku.  Pro Itala to byly vůbec první stupně vítězů kariéry. Michal Krčmář doběhl pětadvacátý, Michal Šlesingr s osmi chybami na střelnici dokonce až úplně poslední, třicátý. Závod jsme sledovali živě zde.
Moravec měl v Kanadě velké problémy s aklimatizací, související s osmihodinovým časovým posunem. Dnes se však cítil lépe než v předchozích dnech a na trati to bylo znát. "Ondru ještě včera bolela hlava a moc nespal. Dneska to ale bylo konečně lepší," řekl v rozhovoru pro Českou televizi trenér Marek Lejsek.
Čechy trápily lyže
Závod se však nepovedl českému servisu. Ani jednomu z českých závodníků nejely úplně dobře lyže. "Bylo to opravdu špatné. Podmínky pro přípravu byly hodně složité. Byli jsme ráno testovat mázu, pak napadlo půl metru sněhu a vše se jelo nanovo," litoval Lejsek.
Ani střelecky se však vůbec nepovedl závod dalším dvěma českým zástupcům. Michal Krčmář chyboval sedmkrát a Michal Šlesingr dokonce osmkrát. "Oba kluci to nezvládli. Na střelnici se hodně točil vítr, ale nechci se vymlouvat, podmínky měli všichni stejné," hodnotil Lejsek.
Od 19:30 čeká závod s hromadným startem i ženy. Online přenos můžete sledovat ZDE.

Nejčtenější zprávy