Kvitová neuhrála v Rumunsku ani bod. Ve třech setech podlehla i Halepové

Kluž - Velmi důležitý druhý bod pro Rumunsko vybojovala Simona Halepová, když zvládla zápas proti Petře Kvitové. Světová trojka z Rumunska vyhrála za necelé dvě a půl hodiny ve třech setech 6:4, 3:6 a 6:3. Kvitová poprvé ve Fed cupové kariéře neuhrála ani bod.
"Určitě to bylo z mé strany lepší. Jsem opravdu ráda, jak jsem hrála, i když jsem prohrála. Ale ve srovnání se sobotou byl mnohem lepší servis, výměny a skoro všechno, ale nepřinesla jsem bod do šatny, což není moc dobré," řekla Kvitová.
Obhájkyně titulu jsou krok od vyřazení. Šance Češek podobně jako v loňském finále bude zachraňovat Karolína Plíšková proti domácí Monice Niculescové. Pokud rodačka z Loun uspěje rozhodne závěrečná čtyřhra.
Druhý den v Kluži sledujeme online zde.
První set zvládla Halepová
Kvitová sice hned úvodní gem při svém podání ztratila, posléze si ale ztracený servis rychle vzala zpět a za stavu 2:1 měla dokonce šanci vybojovat brejk k dobru. V klíčových chvílích ale česká hráčka zachybovala, Halepová gem zvládla doservírovat a byla to ona, jež se v následující hře radovala z brejku na 3:2.
Obě hráčky si už své podání podržely až do konce prvního setu a i přes brejkbolové příležitosti české hráčky v závěrečném gemu Simona Halepová brala první sadu poměrem 6:4.
Ve druhé sadě vstala Kvitová z mrtvých
Druhý set začala Kvitová stejně jako ten první, tedy rychlou ztrátou svého podání. V průběhu druhého setu ale česká jednička svůj výkon vystupňovala a další nezdar na svém servisu už nepřipustila. Povedenými returny si navíc nejdříve vzala za stavu 1:2 zpět své ztracené podání a po dalším využitém brejkbolu v závěru sady se dostala do vedení 5:3.
Při podání Kvitové ještě měla Halepová tři brejkbolové příležitosti na prodloužení druhého setu, Kvitová ale úspěšnými winnery tyto šance Rumunce smazala, sadu ovládla 6:3, a zápas tak musel rozhodovat až závěrečný set.
Kvitová hrála jako na houpačce
Ten ale bohužel vyzněl lépe pro třetí hráčku světového žebříčku, Halepová zaznamenávala podstatně méně nevynucených chyb než Kvitová. Se hrou české hráčky to ostatně bylo jako na houpačce – po skvělém vítězném úderu obvykle brzy následovala velice laciná chyba.
Kvitová sice po využitém brejkbolu šla do vedení 2:1, Halepová ale z následujícího gemu rychle srovnala a po její odvážné hře v osmém gemu třetí sady Rumunka vzala české jedničce servis znovu – 5:3. V závěru už Simona Halepová nedopustila žádné komplikace, když využila hned svůj první mečbol.