New York - Úspěšnou střelou zároveň s klaksonem zařídil Nikola Vučevič v NBA výhru Orlanda nad Atlantou 96:94. Pivot z Černé Hory se prosadil z těžké pozice a domácím basketbalistům Magic dopřál teprve třetí vítězství z 18 utkání v tomto roce.
Konec špatného měsíce
Hráči Orlanda po většinu utkání vedli, ještě tři a půl minuty před koncem měli navrch 94:86, ale v koncovce se jim dlouho nedařilo. Hawks osmi body dokázali vyrovnat a domácí měli dvě vteřiny na poslední střelu. Důvěru dostal Vučevič a nezklamal. Střelou přes Ala Horforda rozhodl.
"Máme za sebou špatný měsíc, mockrát jsme prohráli, proto je fajn, že jsme vydřeli výhru proti dobrému týmu," řekl Vučevič, jenž zakončil zápas s 22 body a devíti doskoky.
Knicks se stále nedaří
Boston přestřílel Sacramento 128:119. Už v první čtvrtině Celtics nasázeli 46 bodů a v poločase se po šesti letech dostali na 74 bodů. Obrana Kings nenašla recept na domácí ofenzivu ani v druhé půli. Vítěze vedl s 25 body Avery Bradley, který proměnil šest ze sedmi trojkových pokusů. Hostům nepomohlo 31 bodů DeMarcuse Cousinse.
New York Knicks podlehli Denveru 96:101 a připsali si pátou prohru v řadě. Nuggets promarnili devatenáctibodový náskok, ale v poslední čtvrtině byli lepší. Shodně s 19 body je vedli Danilo Gallinari a Will Barton. Domácím nestačilo 21 bodů Carmela Anthonyho, ani stejný počet bodů Kristapse Porzingise.
Chris Paul netrefil prvních devět střel, aby nakonec 22 body pomohl Los Angeles Clippers k výhře nad Miami 100:93.
NBA:
New York - Denver 96:101, Miami - LA Clippers 93:100, Boston - Sacramento 128:119, Orlando - Atlanta 96:94.