Dukla za Štětinu odmítla 15 milionů, aby neoslabila tým. Teď je na hraně sestupu


Praha - Fotbalová Dukla před začátkem letošního ligového ročníku netajila, že jejím cílem je bojovat o umístění zaručující účast v některé evropské pohárové soutěži. Do jarní části nejvyšší domácí soutěže však vstupuje z jedenácté příčky s pouhými 19 body.
"Asi jsme si spletli směr. Nejen vedení klubu, ale i hráči jsou s tímto účtem nespokojeni, protože dobře vědí, že měli na víc. Ve třech utkáních jim body unikly dost lacino a zápasy proti Brnu i Příbrami v domácím prostředí se jim vůbec nepovedly,“ hledá příčiny nevalného vysvědčení Bohumil Paukner, generální ředitel.
Dukla už delší dobu patří mezi kluby s nejnižším rozpočtem. "To už není pravda, náš letošní rozpočet je 60 milionů a platy hráčů se v posledních dvou letech zvýšily o sto procent. Za tyto výborné ekonomické podmínky můžeme poděkovat hlavnímu akcionáři. A to naše pokladna mohla být ještě bohatší, protože loni v létě jsme za přestup Lukáše Štětiny mohli díky ojedinělé nabídce získat 15 milionů korun. V našich představách však byla účast v evropských pohárech a proto jsme nechtěli mužstvo oslabovat,“ vysvětluje Petr Paukner, majoritní vlastník.
V zimě bez porážky
V letošní zimní přípravě sehrála Dukla sedm utkání a ani jednou nebyla poražena. "Nejdřív jsme zůstali v Praze a koncem ledna se vydali na soustředění do Turecka. Se vším jsme tam byli spokojeni. Vybojovali jsme tam dvě remízy a jedno vítězství nad známým Torpedem Kutaisi, ale výsledky před jarní ligou nejsou rozhodující. Loni v létě byly velice pěkné a po nich následoval nevydařený podzim. Pro mě je důležitější dobrý zdravotní stav všech hráčů,“ zdůrazňuje trenér Luboš Kozel.
V mužstvu Dukly je celkem 11 zahraničních fotbalistů. Pět ze Slovenska a po jednom z Lotyšska, Srbska, Bosny a Hercegoviny, Španělska, Francie a Konga. S Juliskou se rozloučili mj. Tomáš Přikryl a Michael Krmenčík. Dres Dukly naopak začali oblékat Michal Smejkal z Mladé Boleslavi, Lukáš Hroššo z Liberce a Michal Breznaník ze Sparty, kterého Kozel považuje za velkou posilu. "Umí dávat góly a proto věřím, že nám moc pomůže.“
Z Letné na Julisku přišel tento střelecky disponovaný útočník jen na půlroční hostování. "Ve Spartě je obrovská hráčská konkurence, takže jsem rád, že v Dukle snad dostanu větší šanci. Nejsem zklamaný, že mě Sparta uvolnila, spíš jí mohu poděkovat za možnost být častěji na hřišti, než na lavičce. Zdravotně jsem v pořádku a rád bych pomohl Dukle i sobě. Co bude za půl roku, to se teprve uvidí. Zatím jen vím, že Spartě budu přát zisk mistrovského titulu,“ říká Breznaník.

rychlá půjčka

Vyhledejte si ten nejlevnější Hotel se slevou až 80% !

Nejčtenější zprávy