Dukla za Štětinu odmítla 15 milionů, aby neoslabila tým. Teď je na hraně sestupu


Praha - Fotbalová Dukla před začátkem letošního ligového ročníku netajila, že jejím cílem je bojovat o umístění zaručující účast v některé evropské pohárové soutěži. Do jarní části nejvyšší domácí soutěže však vstupuje z jedenácté příčky s pouhými 19 body.
"Asi jsme si spletli směr. Nejen vedení klubu, ale i hráči jsou s tímto účtem nespokojeni, protože dobře vědí, že měli na víc. Ve třech utkáních jim body unikly dost lacino a zápasy proti Brnu i Příbrami v domácím prostředí se jim vůbec nepovedly,“ hledá příčiny nevalného vysvědčení Bohumil Paukner, generální ředitel.
Dukla už delší dobu patří mezi kluby s nejnižším rozpočtem. "To už není pravda, náš letošní rozpočet je 60 milionů a platy hráčů se v posledních dvou letech zvýšily o sto procent. Za tyto výborné ekonomické podmínky můžeme poděkovat hlavnímu akcionáři. A to naše pokladna mohla být ještě bohatší, protože loni v létě jsme za přestup Lukáše Štětiny mohli díky ojedinělé nabídce získat 15 milionů korun. V našich představách však byla účast v evropských pohárech a proto jsme nechtěli mužstvo oslabovat,“ vysvětluje Petr Paukner, majoritní vlastník.
V zimě bez porážky
V letošní zimní přípravě sehrála Dukla sedm utkání a ani jednou nebyla poražena. "Nejdřív jsme zůstali v Praze a koncem ledna se vydali na soustředění do Turecka. Se vším jsme tam byli spokojeni. Vybojovali jsme tam dvě remízy a jedno vítězství nad známým Torpedem Kutaisi, ale výsledky před jarní ligou nejsou rozhodující. Loni v létě byly velice pěkné a po nich následoval nevydařený podzim. Pro mě je důležitější dobrý zdravotní stav všech hráčů,“ zdůrazňuje trenér Luboš Kozel.
V mužstvu Dukly je celkem 11 zahraničních fotbalistů. Pět ze Slovenska a po jednom z Lotyšska, Srbska, Bosny a Hercegoviny, Španělska, Francie a Konga. S Juliskou se rozloučili mj. Tomáš Přikryl a Michael Krmenčík. Dres Dukly naopak začali oblékat Michal Smejkal z Mladé Boleslavi, Lukáš Hroššo z Liberce a Michal Breznaník ze Sparty, kterého Kozel považuje za velkou posilu. "Umí dávat góly a proto věřím, že nám moc pomůže.“
Z Letné na Julisku přišel tento střelecky disponovaný útočník jen na půlroční hostování. "Ve Spartě je obrovská hráčská konkurence, takže jsem rád, že v Dukle snad dostanu větší šanci. Nejsem zklamaný, že mě Sparta uvolnila, spíš jí mohu poděkovat za možnost být častěji na hřišti, než na lavičce. Zdravotně jsem v pořádku a rád bych pomohl Dukle i sobě. Co bude za půl roku, to se teprve uvidí. Zatím jen vím, že Spartě budu přát zisk mistrovského titulu,“ říká Breznaník.

Nejčtenější zprávy