Bohemians mají nového sponzora, myslí hlavně na záchranu


Praha - Fotbalisté Bohemians Praha 1905 vstupují do jarní části první ligy s cílem navázat na vydařený závěr podzimu a co nejrychleji se dostat z bojů o záchranu. Pomoci by tomu měl i příchod nového silného partnera, kterým je společnost Eltodo.
Bohemians se na podzim dlouho pohybovali na chvostu tabulky, z posledních pěti kol však vytěžili jedenáct bodů a dostali se z pásma sestupu. To vedení klubu přesvědčilo, že nebude zasahovat do kádru.
"Závěr podzimu se vydařil, tak jsme se rozhodli udržet kádr, abychom na jaře na výsledky navázali," řekl sportovní ředitel Miroslav Držmíšek. "Udržet se nepovedlo jen Lukáše Pauscheka, kterého si stáhla Sparta. Odchody Radka Šírla a Martina Cseha byly naplánovány dopředu," dodal.
Jedinou výraznou změnou v sestavě tak doznaly kraje obrany, kde většinou nastupovali právě Pauschek a Šírl. Místo nich přišli Michal Švec a Peter Čögley.
"Čögleye jsem pozoroval dlouho, chtěl jsem ho už předtím. Je to zkušený hráč. Má za sebou zápasy o titul (s Trenčínem). Typově je to výborný hráč pro Bohemku. Takové hráče mají fanoušci rádi," řekl trenér Roman Pivarník. "U Michala Švece platí to samé. Oba to zvládají, jen si potřebují zvyknout na mé taktické pokyny. Dostávají se do toho a věřím, že nám dokážou hodně pomoct. Jak v defenzivě, tak i v ofenzivě, kde jsou oba silní."
Příprava se povedla výsledkově i herně
Už loni se Bohemians podařila na jaře šňůra, která v podstatě pět kol před koncem znamenala klid. To by rádi zopakovali. "Už bych nerad zažil to, co před dvěma lety, kdy jsme se zachraňovali v posledním kole. Bude záležet, jak nám vyjde vstup do jara. Nesmíme ale koukat na ostatní, jen sami na sebe, abychom udělali tolik bodů, kolik nám bude na záchranu stačit," prohlásil zkušený záložník David Bartek.
V zimní přípravě Bohemians z devíti zápasů prohráli jediný. "Kromě výsledků byla dobrá i herní stránka, což je v přípravě důležitější. Hráli jsme to, co jsme chtěli. Liga je o něčem jiném, bude tlak, který svazuje nohy, takže hlavní bude, abychom na vydařenou přípravu navázali i v lize," uvedl Pivarník.
Klid do jara by vedení klubu i hráčům měl dát příchod nového hlavního partnera, kterým se stala technologická firma Eltodo. S klubem podepsala smlouvu do léta 2018.
"Jde o silnou českou firmu se sídlem v Praze, která vyznává zelenobílou barvu jako my. Je to pro nás velký úspěch, protože to přináší významnou částku do rozpočtu klubu," prohlásil předseda představenstva Bohemians Darius Jakubowicz.

Nejčtenější zprávy