Pozor na nespolehlivý hlásič kouře, varuje ČOI. Reaguje opožděně


Praha - Česká obchodní inspekce (ČOI) varuje před nespolehlivým hlásičem kouře Unitec Model EIM-203. Pro spotřebitele prý představuje vážné riziko, protože signalizuje vyšší koncentraci zplodin opožděně. ČOI nařídila jeho okamžité stažení, informace o něm byly zveřejněny i v celoevropské databázi nebezpečných výrobků.
Při laboratorních zkouškách bylo zjištěno, že hlásič nesplňuje evropské požadavky na bezpečnost. Naměřené hodnoty u zkoušky na požární citlivost vysoce překročily stanovený limit. "Vzhledem k tomu, že hlásič signalizuje kouř opožděně, až při vyšší koncentraci zplodin, může dojít k vážnému poškození zdraví (udušení, popáleninám) a v krajním případě i smrti v důsledku vdechnutí toxických zplodin, vznikajících při požáru," uvedla mluvčí ČOI Ivana Divišová.


IKEA stahuje tři značky stropních lamp, hrozí u nich pád stínidla
číst článek


Bezdrátový fotoelektrický hlásič kouře je prodáván v sadě o čtyřech kusech a je napájen baterií. Je určen k montáži do vnitřních prostor. Držák je k základně uchycen šrouby a do aktivní části tělesa hlásiče se vkládá devítivoltová baterie. Na horní části obalu je německý nápis - Rauchmelder, včetně informace VdS zertifiziert. Na zadní straně obalu jsou informace v češtině včetně uvedení distributora - Inter-Union, Technohandel GmbH Percostraβe 14, 1220 Wien Osterreich.

Nejčtenější zprávy