Biatlonistům nejely lyže. Na servisáky se nezlobím, nejsou to stroje, říká Soukalová


Canmore - Snad vůbec poprvé v sezoně udělali členové českého servisního týmu chybu. Biatlonistům na zastávce v Canmore tentokrát příliš nepomohly lyže a na problémy na trati si stěžovala i největší hvězda Gabriela Soukalová, která se v Kanadě blýskla sedmým a třetím místem.
"Škoda že nás tolik nepodržely lyže. Z kopce jsem jak na Marii Dorinovou-Habertovou, tak i na Francizsku Hildebrandovou, což jsou holky jako pírka, ztrácela na dojezdu pět šest metrů. Jednak to trochu bere síly a navíc je to i deprimující,“ říkala po závodu s hromadným startem vedoucí žena Světového poháru.
Že by se ale na "servisáky" zlobila, to rozhodně nepřipadalo v úvahu. „To v žádném případě, to by mě ani nenapadlo. Kluci dělají, co mohou, makají, dřou. I oni mají právo udělat chybu, nejsou stroje. Vždyť ani my nestřílíme stále nuly,“ poznamenala Soukalová.
"Podmínky pro servis tady byly hodně složité. Počasí tu bylo velmi nestálé. Ráno jsme testovali nějakou mázu, pak ale napadlo půl metru sněhu a vše se jelo nanovo," vysvětloval po závodech trenér mužů Marek Lejsek.
Na čele má Soukalová náskok 91 bodů
Česká jednička Soukalová se nyní s celým týmem přesouvá do amerického Preque Isle, kde se od čtvrtka do neděle uskuteční sprinty, stíhací závody a štafety mužů i žen. Šestadvacetiletá závodnice bude i tam hájit žlutý dres pro nejlepší biatlonistku.
Na druhou Dorotheu Wiererovou z Itálie má náskok 91 bodů, ve hře je také třetí Francouzka Dorinová-Habertová a čtvrtá Němka Hildebrandová.
"Po Anterselvě už jsem moc nevěřila, že bych mohla vystoupit na stupně vítězů. Možná se v Kanadě dostavil efekt té podpory od fanoušků, kterou jsem si tolik přála po sprintu. Snažila jsem se koncentrovat na jednotlivé činnosti. Když jsem běžela, tak na běh, když jsem střílela, tak na střelbu. Jsem ráda, že se držím na špici a sbírám body,“ poznamenala Soukalová.

Nejčtenější zprávy