Nováček obdivuje nervy Plíškové. Není tak opotřebovaná jako Kvitová, tvrdí


Praha - Skvělé výkony Karolíny Plíškové jsou podle bývalého tenisty Karla Nováčka největším plusem uplynulého víkendu, ve kterém český fedcupový tým uspěl v Rumunsku a postoupil poosmé za sebou do semifinále slavné kolektivní soutěže.
Někdejší daviscupový reprezentant považuje čtyřiadvacetiletou hráčku za momentálního lídra týmu Petra Pály. 
"Ona sama od sebe převzala ty otěže lídra. Ve chvíli, kdy se Petře Kvitové tolik nedaří a Lucie Šafářová ještě není v pořádku. Je na ní vidět, jak je hladová po úspěších. Zdá se, jako by hrála úplně bez nervů," řekl Nováček serveru Aktuálně.cz.
Plíšková si nepřipouští, že prohraje
V sobotu Plíšková v těžkém dlouhém utkání porazila poprvé v kariéře rumunskou hvězdu Simonu Halepovou. "A nejlepší na tom bylo, jak i po tak náročném duelu dokázala zmobilizovat síly a zkoncentrovat se na druhý den. V neděli podala znovu skvělé výkony," poznamenal tenisový expert.
Stejně jako v listopadovém finále proti Rusku musela rodačka z Loun srovnat skóre na 2:2 v souboji týmových dvojek. I když bylo jasné, že jí defenzivní a technická hra Moniky Niculescuové nebude sedět, se situací se poprala brilantně.
"Bylo na ní vidět, že se musí hodně sebeovládat. Měla to těžké. Ale viděl jsem tam také obrovskou vůli a cílevědomost. Ona si ani nepřipouští, že prohraje. Už je velkou oporou týmu," všiml si Karel Nováček.
Sebevědomí Kvitové je dole
Naopak Petra Kvitová, která poprvé v kariéře prohrála oba singly fedcupového víkendu, na bývalého osmého tenistu světa nepůsobila dobře. "Je na ní vidět, že její sebevědomí momentálně není na té nejvyšší úrovni. A je potřeba říct, že ona ke svému stylu hry právě to sebevědomí enormně potřebuje."
Sama česká jednička po sobotním utkání proti Niculescuové vysvětlovala, že byla nadstandardně svázaná nervozitou. "Myslím si, že ona si někdy tu nervozitu přivodí sama některými svými předzápasovými komentáři. Plíšková tohle nedělá, nechce si vnitřně nějak zavařit. Je prostě méně opotřebovaná," poznamenal Nováček.
Přesto si nemyslí, že měl místo Petry Kvitové dostat v rumunské Kluži přednost někdo jiný. "To ne, udělal bych to stejně jako kapitán Pála. Těžko můžete najednou vyřadit někoho, kdo je nejvýš na žebříčku a kdo ten tým takhle úspěšně táhne několik let."
Strýcová jasně patří do týmu
Dubnové semifinále na půdě Švýcarska považuje Nováček za další velmi těžký zápas. Petr Pála však bude mít dost možná k dispozici tři špičkové hráčky, ke Kvitové a Plíškové se s největší pravděpodobností přidá i uzdravená Lucie Šafářová.
"Tam bude mít kapitán starosti, koho vlastně nasadit. Je logické, že bude vycházet z momentální formy a také z toho, na jakém povrchu se ve Švýcarsku bude hrát," podotkl Nováček.
"Nezapomínal bych ani na Báru Strýcovou, ta do týmu stoprocentně patří. V deblu podala opět absolutní výkon, Plíšková v ní má ideální partnerku, která tomu dává energii a běhá za ní. Myslím, že Pála tímhle vytvořil stabilní deblový pár," uzavřel odborník.

Nejčtenější zprávy