Plekanec hvězdou zápasu, připsal si dva góly a asistenci. Zazářil i Jágr

Hokejový útočník Tomáš Plekanec režíroval v úterním utkání NHL dvěma góly a asistencí výhru Montrealu 4:2 nad Tampou Bay a byl vyhlášen největší hvězdou zápasu. Mezi střelce se z českých hráčů ještě zapsal Jaromír Jágr, který se jednou trefou podílel na vítězství Floridy 7:4 v Buffalu.
Plekanec nejdříve asistoval u úvodní branky zápasu, když v přečíslení dva na jednoho přihrál skórujícímu Brendanu Gallagherovi. Kladenský odchovanec se po vyrovnaní hostů prosadil z dorážky a na začátku třetí třetiny zvyšoval na 4:1 po hezké individuální akci - z druhé vlny podpořil útok, využil své rychlosti a naznačil střelu, přičemž potáhl puk do levé strany a překonal brankáře Bena Bishopa ranou nad lapačku.
Florida opět těžila ze skvělého úvodu a ve 21. minutě už vedla 4:0. Jágrova chvíle přišla v závěru prostřední části. Zavezl puk do útočného pásma, vyměnil si ho s Jonathanem Huberdeauem a střelou z první upravil skóre na 6:2. Třiačtyřicetiletý útočník tím dosáhl 739. gólu v soutěži a v historické tabulce kanonýrů ztrácí na třetího Bretta Hulla už jenom dva zásahy.
Stejně jako v Buffalu padlo jedenáct branek i v Bostonu, k nelibosti domácích hráčů i fanoušků ale utkání s Los Angeles skončilo nelichotivým poměrem 2:9. Pro Bruins s Davidem Krejčím a Davidem Pastrňákem v sestavě jde o největší debakl od roku 2008, kdy ve Washingtonu prohráli 2:10. Kalifornsý klub v utkání hýřil aktivitou, celkově vyslal 57 střel.

Vyhledejte si ten nejlevnější Hotel se slevou až 80% !