Superhokej v České televizi. Koupila vysílací práva na Světový pohár z Toronta


Praha - K desátým narozeninám kanálu ČT Sport připravila Česká televize svým divákům atraktivní dárek.
V září totiž odvysílá Světový pohár v ledním hokeji. Ve vysílání ČT o tom informoval její generální ředitel Petr Dvořák. "Hokej máme rádi, rozumíme mu a budeme ho vysílat," podotknul.
Světový pohár je následníkem někdejších Kanadských pohárů. Na soutěži by se každopádně měly objevit všechny hvězdy NHL, ať už v jakémkoli národním dresu.
Český tým povede do boje trenér Josef Jandač, manažer týmu Martin Ručinský už potvrdil, že o účasti na turnaji bude jednat i s Jaromírem Jágrem.
Světový pohár se koná v Torontu od 17. září do 1. října. Čechy čekají ve skupině Kanada, výběr Evropy a tým USA.
Vařte kávu, ČT odvysílá všechno
"Odvysíláme každopádně všechny zápasy, které na turnaji budou sehrány, a to v přímém přenosu. Řadu zápasů budeme reprízovat některé jistě i dvakrát," říká Jiří Ponikelský šéf kanálu ČT Sport. Televize si je vědoma časového posunu, zápasy budou začínat po 21. hodině nebo ve 2 hodiny v noci.
Druhou skupinu tvoří Švédsko, Finsko, Rusko a kanadský výběr do 23 let.
"Odvysíláme všechno, včetně mnoha přípravných zápasů. V září se mají hokejoví fanoušci opravdu na co těšit," slibuje Jiří Ponikelský.
Právě obrovská vysílací plocha, kterou ČT akci věnovala, prý přiměla pořádající NHL k tomu, aby byla za vysílací práva nastavena realizovatrelná vysílací cena.

Nejčtenější zprávy