Moravec je nemocný, Soukalová přizpůsobuje make-up žlutému dresu


Preque Isle - S největší pravděpodobností bez Ondřeje Moravce nastoupí ve čtvrtek čeští biatlonisté do úvodních sprintů v americkém Presque Isle. Vyčerpávající program a náročné zámořské cestování si vybraly daň, šestnáctý muž celkového pořadí Světového poháru se pere s nachlazením a ve středu ani netrénoval.
„Ondra zůstal na hotelu. Stále mu není dobře, pociťuje slabost. Po úterním tréninku měl teplotu, snažíme se ho léčit ovšem jeho start ve sprintu a tím pádem ve stíhacím závodě téměř vylučuji. Na 99 procent Ondra ve čtvrtek nenastoupí," řekl pro webové stránky Českého svazu biatlonu trenér mužů Marek Lejsek.
Klíčové je, aby se Moravec uzdravil do soboty, kdy na americké zastávce SP proběhne štafeta mužů. Češi jsou ve Spojených státech jen ve čtyřech lidech, v případě přetrvávání Moravcových potíží by tedy nemohli vůbec nastoupit.
„O body do Poháru národů ze štafet bychom neradi přišli, ze zadu se na nás tlačí další týmy. A v individuálních startech, konkrétně tady ve sprintu, nám tři sportovci stačí. Věřím, že Ondrovi odpočinek prospěje a v sobotu bude připraven týmu pomoci," podotkl Lejsek.
Vítková chce napravit selhání
Ve sprintu (online reportáž sledujte na Aktuálně.cz) se tak představí jen Michal Šlesingr, Michal Krčmář a Tomáš Krupčík. Naopak ženy pojedou v kompletním složení, představí se Gabriela Soukalová, Veronika Vítková, Eva Puskarčíková, Lucie Charvátová a Jessica Jislová (sledujte naši online reportáž z ženského sprintu).
Podle trenéra Jiřího Holubce už Soukalovou tolik psychicky netíží fakt, že na svém těle opět ponese žlutý dres pro vedoucí závodnici seriálu. „Zvládá to bravurně, trochu už se do té role vžila, dokonce i make-up tomu přizpůsobila,“  zasmál se kouč.
Veronika Vítková se zase bude snažit o napravení nedělního selhání v Canmore, kde na prvním úseku při střelbě v leže zhatila šance české smíšené štafety na úspěch.
„Myslím, že to byl jen takový momentální zkrat, tady si zatím počíná naprosto v pohodě a věřím, že tak to bude i v závodě," dodal Holubec.

Nejčtenější zprávy