Českou baseballovou reprezentaci vyzkouší profesionálové z MLB


Praha - Hned trojice týmu MLB vyzve českou baseballovou reprezentaci v přípravě před kvalifikaci na World Baseball Classic v Mexiku. Pro celky z Major League budou zápasy s českým výběrem příjemným zpestřením v přípravě na novou sezonu.  Pro českou výpravu vítaná prověrka před kvalifkací.
Reprezentanty vyzkouší profesionálové
Dá se předpokládat, že týmy z Major League nenastoupí v nejsilnějším složení. I tak však jejich mužstva budou tvořit profesionální hráči. Za to v českém mužstvu bude převaha hráčů, kteří hrají naši nejvyšší soutěž a ta je ryze amatérská. Dá se však předpokládat, že i český celek opět posilní hráči ze zámoří, kteří mají své kořeny právě u nás. Před čtyřmi lety se tak v jeho dresu objevil Alex Sogard a Mike Cervenak. V souvislosti s možnými posilami se tak v zákulisí mluví o Ericu Sogardovi, jenž pravidelně nastupuje v dresu Oakland Athletics.
„Jednání o možných posilách stále probíhají jak se samostatnými hráči, tak s jejich kluby a Major League,“ odpověděl na dotaz manažer reprezentace Michal Muller. „O sestavách musí být jasno do 17. února, což je nejzašší termín na zveřejnění nominace.“
Termíny přípravných zápasů:
březen - Příjezd do Phoenixu
březen -  trénink
březen - přípravný zápas s Milwaukee Brewers
březen -  trénink
březen – přátelský zápas s Francouzskou reprezentací
březen – přátelský zápas s Chicago Cubs
březen – přátelský zápas se San Francisco Giants 
- 21. březen – odjezd do Mexicali (od 17. kvalifikace WBC)

Nejčtenější zprávy