Štafeta přinesla Soukalové zlatý hattrick, Češky nebyly v Americe k poražení


Presque Isle - České biatlonistky se rozloučily se Světovým pohárem v americkém Presque Isle opět vítězstvím. Po dvou individuálních triumfech Gabriely Soukalové ve sprintu a stíhačce opanovaly také štafetu.  Dvojnásobnou vítězku z amerického střediska doplnily na nejvyšším stupínku  Eva Puskarčíková, Lucie Charvátová a Veronika Vítková.
Závod jsme sledovali živě ZDE
Češky ve štafetě triumfovaly poprvé v letošní sezoně, a to na čtvrtý pokus. Předchozí závody ovládly Italky, Ukrajinky a Francouzky. Tentokrát ani jeden z těchto týmů na české biatlonistky nestačil. Vítková dovezla českou štafetu do cíle s výrazným náskokem na druhou Ukrajinu a třetí Německo.
První úsek zvládla Eva Puskarčíková velmi dobře, předávala s minimální ztrátou na čelo. Problémy ale nastaly na druhém úseku. Lucie Charvátová skvěle běžela, na střelnici to ale bylo jako tradičně horší. Na stojce dokonce nezvládla dobít a musela na trestné kolo. Gabriele Soukalové předávala na osmém místě.
Česká jednička velmi brzy ukázala, že bude na třetím úseku kralovat. Fantastický běh a spolehlivá střelba ji vynesly na čelo závodu, které Češky už nepustily. Veronika Vítková si situaci komplikovala na závěrečné položce ve stoje, kde třikrát dobíjela. Její jediná konkurentka Francouzka Braisazová ale selhala ještě výrazněji a musela na trestné kolo. O vítězství tak bylo rozhodnuto.
V celkovém hodnocení disciplíny se české biatlonistky posunuly z pátého na třetí místo. Stále vedou Italky.
Kvůli onemocnění Ondřeje Moravce česká mužská štafeta v Presque Isle nestartovala. Závod ovládli Norové s půlminutovým náskokem před čtveřicí biatlonistů Francie. Třetí místo patří Němcům.

SP v biatlonu v Presque Isle (USA):
Muži - štafeta 4x7,5 km: 1. Norsko (Birkeland, Bjöntegaard, J. Bö, T. Bö) 1:12:09,8 (0 tr. okruhů + 7 dobíjení), 2. Francie (S. Fourcade, Fillon Maillet, Desthieux, Beatrix) -30,1 (0+2), 3. Německo (Lesser, Birnbacher, Böhm, Doll) -42,6 (0+11), 4. Rusko -48,3 (0+7), 5. USA -48,3 (0+9), 6. Itálie -1:34,8 (0+12).
Ženy - štafeta 4x6 km: 1. ČR (Puskarčíková, Charvátová, Soukalová, Vítková) 1:07:11,0 (1+14), 2. Ukrajina (Varvynecová, Burdygová, Džymová, Pidhrušná) -25,2 (0+12), 3. Německo (Preussová, Kummerová, Gössnerová, Horchlerová) -25,4 (1+7), 4. Polsko -26,0 (0+7), 5. Itálie -47,5 (1+12), 6. Francie -48,2 (1+13).

Nejčtenější zprávy