Pavelec při návratu po čtvrt roce zazářil, Nestrašil opět skóroval

New York - Povedený návrat do NHL má za sebou brankář Ondřej Pavelec, který tři měsíce nechytal kvůli zranění kolena. V sobotním utkání na ledě Edmontonu se spolehlivým výkonem přičinil o výhru Winnipegu 2:1 po nájezdech a byl vyhlášen druhou hvězdou večera. Pavelec zneškodnil 21 z 22 střel a jeden ze dvou nájezdů.
Ve druhém utkání za sebou skóroval útočník Andrej Nestrašil, který svým devátým gólem v sezoně přispěl ke kanonádě Caroliny, která rozstřílela 6:3 New York Islanders. Hurricanes rozhodli o svém triumfu pěti góly ve druhé třetině, Nestrašil ve 31. minutě po úniku dva na jednoho zvyšoval už na 4:0.
V odpoledním duelu se dařilo Davidu Krejčímu, který brankou a asistencí pomohl k výhře Bostonu 4:2 na ledě Minnesoty a byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Na jeho třináctý gól v sezoně mu přihrál David Pastrňák.
Krejčí se poprvé zapsal do statistik v 7. minutě, kdy si ve dvojici s Bradem Marchandem pohráli v oslabení se čtyřmi hráči Minnesoty a Marchand po ideální přihrávce českého centra zakončil do odkryté branky. Krejčí skóroval v polovině utkání za stavu 1:1, jeho nahození si srazil za čáru tělem domácí Nino Niederreiter. Bruins ve třetí části přidali ještě další dva góly, v závěru pak pouze kosmeticky upravil skóre první trefou v kariéře Mike Reilly.
Ani Neuvirth nezabránil porážce Flyers
V druhém odpoledním utkání vyhrálo New Jersey 2:1 v prodloužení na ledě Philadelphie. V dresu Flyers vyšel bodově naprázdno nejproduktivnější Čech v soutěži Jakub Voráček, jenž se negativně podepsal na vítězné trefě Devils. Voráček byl v třetí minutě prodloužení vyloučen za hákování a za necelou půlminutu překonal brankáře Michala Neuvirtha bez přípravy z úhlu Adam Henrique.
Neuvirth poprvé kapituloval v 7. minutě z hole Josepha Blandisiho, jenž propasíroval za českého gólmana puk střelou mezi svýma nohama. Jediný gól Flyers vstřelil Shayne Gostisbehere, který bodoval v jedenáctém utkání v řadě, což je rekord mezi obránci-nováčky.

Výsledky NHL
Philadelphia - New Jersey 1:2 v prodl., Minnesota - Boston 2:4, Florida - Nashville 0:5, Carolina - NY Islanders 6:3, Vancouver - Toronto 2:5, Dallas - Washington 4:3, Chicago - Anaheim 2:3 v prodl., Columbus - Ottawa 4:2, San Jose - Arizona 4:1, Edmonton - Winnipeg 1:2 po sam. nájezdech.

Vyhledejte si ten nejlevnější Hotel se slevou až 80% !