V NBA se sešly hvězdy, post nejlepšího smečaře obhájil LaVine


Toronto - Nejsledovanější dovednostní soutěž v rámci All Star víkendu NBA ve smečování ovládl druhý rok po sobě Zach LaVine z Minnesoty. Dvacetiletý basketbalista porazil ve finále Aarona Gordona z Orlanda.
"Měli jsme se o výhru podělit. Aaron předvedl věci, které jsem nikdy neviděl. Byl skvělý," ocenil LaVine svého soupeře.
Oba finalisté měli po dvou smečích plný počet bodů a následoval rozstřel, který se kvůli skvělým výkonům hráčů musel ještě jednou opakovat. LaVine porazil Gordona o tři body smečí téměř z čáry trestného hodu s prohozením míče mezi nohama. Titul nejlepšího smečaře obhájil jako první po Nateu Robinsonovi, který soutěž vyhrál v letech 2009 a 2010.
Ve střelbě trojek postoupili do tříčlenného užšího finále Stephen Curry a Klay Thompson z nejlepšího týmu soutěže Golden State a nejmladší účastník soutěže Devin Booker. Devatenáctiletému hráči Phoenixu finále nevyšlo a s 18 body obsadil třetí místo. Obhájce prvenství a nejlepší ligový střelec Curry zaznamenal 23 bodů dostala Thompsona pod tlak. Ten ale situaci ustál a 27 body Curryho porazil. Poprvé v historii soutěž ovládli dva roky za sebou spoluhráči.
"Klay střílel výborně. Na tréninku máme takové soutěže pořád a on mě prostě dnes porazil. Myslím, že mi to finálové kolo vyšlo a dostal jsem ho pod tlak, ale on chytil rytmus a byl lepší," řekl úřadující nejužitečnější hráč ligy Curry.
V driblinkovém slalomu zakončeného střelou za tři body se do finálového kola dostali za rozehrávače Isaiah Thomas z Bostonu a za pivoty jednička loňského draftu Karl-Anthony Towns z Minnesoty. Ve vyrovnaném finálovém souboji, kdy na trati soupeří oba hráči najednou, překonal Towns Thomase přesnější závěrečnou střelou a stal se prvním pivotem, který v soutěži zvítězil.
"Tohle pro mě hodně znamená. Je to zpráva pro všechny pivoty, že i v téhle době, kdy se hra zrychluje, pořád může pivot driblovat podobně jako rozehrávač," řekl Towns novinářům.

Nejčtenější zprávy