Sedm českých biatlonistů má jisté MS v Oslu, další tři musi bojovat


Praha - Sedmička českých biatlonistů v čele s vedoucí ženou Světového poháru Gabrielou Soukalovou má jistotu nominace na mistrovství světa. Šampionátu v Oslu 3. až 13. března se zúčastní pět mužů a pět žen.
Šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář v České televizi uvedl, že v nominaci je kvarteto žen Soukalová, Veronika Vítková, Eva Puskarčíková, Lucie Charvátová a trio mužů Ondřej Moravec, Michal Šlesingr a Michal Krčmář.
O zbylá tři místa, jedno v sestavě žen a dvě v mužském týmu, budou závodníci bojovat na mistrovství Evropy v Rusku koncem února. Adeptem je i Tomáš Krupčík, který na ME necestuje. "Půjde o hodnocení trenérů a porovnání výkonnosti," řekl Rybář. "Řekl bych, že to spíš bude o jménech, které se už na Světovém poháru ukázaly."
Spolu s Krupčíkem tak přicházejí v úvahu olympijský medailista Jaroslav Soukup nebo nadějný mladík Adam Václavík. Mezi ženami o jedno místo usilují například Jessica Jislová, Jitka Landová či Barbora Tomešová.
Vítězky štafety mají místo jisté
Vítězky sobotní štafety v americkém Presque Isle Puskarčíková, Charvátová, Soukalová a Vítková by měly být základem ženského týmu na Holmenkollenu. Na MS může do každého závodu nastoupit z jedné země vždy čtveřice. "Pátá členka bude rezervou a musí být schopnou náhradnicí do štafety," uvedl Rybář.
Reprezentace se ze Světového poháru v USA přesune do Evropy. Soukalová se ani nezastaví doma a zamíří rovnou na soustředění do slovinské Pokljuky. "Je to cesta k tomu, aby její tělo dostalo, co potřebuje. Odpočinek a pak trénink. Hlavní je se udržet zdravotně v pořádku, protože to je ve sportu nejdůležitější," doplnil Rybář.
Po dni doma vyrazí za Soukalovou na závěrečnou přípravu do Pokljuky i zbytek národního výběru a rovnou ze Slovinka pak přeletí do Osla.

Nejčtenější zprávy