Zapojíme vám i televizi. Česká spořitelna chystá "zdravé finance" i nové internetové bankovnictví


Praha – Česká spořitelna chce výrazně rozšířit poradenské služby. „Nový koncept, kterému říkáme zdravé finance, se bude týkat primárních potřeb, jako je třeba bydlení,“ říká v rozhovoru pro Hospodářské noviny Tomáš Salomon, od letošního roku nový šéf této banky.
„Propojíme některé služby, které souvisí s pořízením nového bydlení. Tak třeba, zkontrolujeme vám kupní smlouvu, takže nebudete muset vyhledat právníka. Nebo vám řekneme, jestli kupujete nemovitost za dobrou, nebo špatnou cenu. Máme dost vlastních právníků, kteří takových smluv vidí desítky tisíc ročně, a díky datům o nemovitostních zástavách máme také dokonalý cenový přehled,“ upřesňuje Salomon.

Už loni Česká spořitelna mluvila o tom, že na pobočkách začne s prodejem energií nebo telekomunikačních služeb a že tím chce klientům ušetřit na rodinných výdajích. Nyní své plány ještě rozvíjí. „Například když se nastěhujete do nového bytu, můžeme vám zajistit napojení digitální televize nebo odběr energií,“ dodává šéf banky.
Spořitelna také využije i novou verzi internetového a mobilního bankovnictví George, kterou loni spustila mateřská banka Erste v Rakousku a u veřejnosti s ní slavila velký úspěch. Další novinkou mají být samoobslužné zóny na pobočkách.
Jak chce spořitelna změnit své pobočky? Co nabídnou nové internetové bankovnictví a samoobslužné zóny? Proč nezavede jednoduchý účet se základními službami zdarma? Čtěte kompletní rozhovor na webu Hospodářských novin.

Nejčtenější zprávy