Zázrak v poslední minutě. Welbeck vystřelil Arsenalu výhru nad Leicesterem

Londýn - Fotbalisté Arsenalu stáhli náskok vedoucího Leicesteru na pouhé dva body. Ve šlágru anglické Premier League ho porazili 2:1. Rozhodující gól dal oslabenému soupeři v páté minutě nastavení Danny Welbeck.
Utkání jsme sledovali v podrobné on-line reportáži ZDE.
Po prvním poločase vedl Leicester, který měl sice v úvodním dějství menší držení míče, ale byl výrazně nebezpečnější. Petr Čech v brance Arsenalu musel zlikvidovat velkou šanci Vardyho, který hlavičkoval z bezprostřední blízkosti, a vytáhl se také proti technickému pokusu Kanteho.
Těsně před poločasem už ale český brankář lovil míč ze sítě. Vardyho ve vápně fauloval Nacho Monreal a nejlepší střelec Premier League penaltu proměnil.
Arsenalu pomohlo v 54. minutě vyloučení Dannyho Simpsona, který viděl během pěti minut dvě žluté karty. Simpson se stal prvním vyloučeným hráčem Leicesteru v této sezoně.
Poprvé se domácím podařilo využít přesilovku v 70. minutě. Giroud výborně sklepl Bellerínův centr na střídajícího Thea Walcotta a anglický útočník prostřelil Schmeichela. Arsenal tak skóroval z první střely na branku.
Domácí strávili posledních 20 minut ve velkém tlaku, dlouho to ale vypadalo, že vítězný gól nedají. Jen těsně vedle pálili Ramsey a Sánchez, Mertesacker hlavičkoval z malého vápna také mimo tyče. Obrovskou šanci Girouda zlikvidoval skvělým zákrokem Schmeichel.
Až v nastaveném čase poslal Özil centr z přímého kopu na hlavu dalšího střídajícího útočníka Welbecka, který míč tečoval do sítě. Dlouho zraněný útočník se na hřiště dostal poprvé od loňského dubna a hned Arsenalu zajistil klíčové tři body v boji o titul.