Strachová je po prvním kole čtvrtá, skvělý návrat předvádí Shiffrinová


Crans Montana - Česká sjezdařka Šárka Strachová má zaděláno na další dobrý výsledek ve Světovém poháru. V pondělním slalomu, který se jede ve švýcarské Crans Montaně, drží po prvním kole čtvrté místo. Do druhého kola postoupila potřetí v kariéře i druhá Češka na startu Martina Dubovská, která je pětadvacátá s odstupem 2,51 sekundy za nejrychlejší.
Vede Mikaela Shiffrinová, která se vrátila do SP po dvou měsících. Na Strachovou najela 43 setin, druhá Frída Hansdotterová ztrácí 27 setin, třetí Veronika Velezová-Zuzulová 33.
"Jsem celkem spokojená s umístěním i se ztrátou na stupně vítězů, ale bylo tam dost chyb, to bych ráda do druhého kola vylepšila," řekla ČTK po prvním kole Strachová, která ve čtvrtek oslavila 31. narozeniny.
Do Crans Montany byl závod přeložen ze slovinského Mariboru. Tam byl slalom 30. ledna ukončen v průběhu prvního kola, když vedla právě Strachová. Ani ve Švýcarsku počasí lyžařkám nepřálo, o víkendu byly kvůli přívalům sněhu zrušeny kombinace a sjezd.
Sněžení ale ustalo a organizátoři stihli sjezdovku připravit. "Dvě třetiny tratě jsou v pohodě, jedna třetina je trochu měkčí, takže je teď vidět, že se tam holky boří. Uvidíme, jak to bude v druhém kole," prohlásila Strachová.
Slovenka v českých barvách Dubovská svým výkonem překvapila. Do branek vyjela se startovním číslem 46, přesto se dokázala dostat do postupující třicítky a na Strachovou ztrácí 2,08 sekundy. Dosud bodovala jen dvakrát: v Levi v roce 2013 byla osmadvacátá, její dosavadní nejlepší výsledek se datuje do listopadu 2014, kdy dojela dvaadvacátá v Aspenu.
Druhé kolo se jede ve 13:00.

Nejčtenější zprávy