Gudas sestřelil protihráče a šel do sprch, Flyers však i díky gólu Voráčka vyhráli

New York - Devátý gól v sezoně vstřelil v úterním utkání NHL český útočník Jakub Voráček a přispěl jím k výhře Philadelphie 6:3 na ledě New Jersey. Jednadvaceti zákroky se na vítězství Letců podílel i brankář Michal Neuvirth, naopak obránce Radko Gudas byl hned v 9. minutě vyloučen do konce utkání za faul na útočníka soupeře Bobbyho Farnhama.
Philadelphia rozhodla o svém triumfu čtyřmi góly ve třetí třetině. V 53. minutě poslal hosty do vedení 3:2 trefou v přesilové hře Wayne Simmonds, za dalších 50 sekund zvýšil na rozdíl dvou gólů Nick Cousins a v 58. minutě přidal pátý gól Voráček, který sám zakončil únik dva na jednoho. Domácí sice ještě v téže minutě snížili, vítězství hostů ale pečetil trefou do prázdné branky při power play Ryan White.
Gudas putoval předčasně pod sprchy poté, co v obranném pásmu zcela mimo hru trefil Farnhama ramenem do hlavy. Na rozdíl od minulého týdne, kdy tvrdým zákrokem sestřelil mladíka Daniela Catenacciho v dresu Buffala, ho tak tentokrát nejspíš čeká disciplinární řízení a dodatečný trest od NHL.

Výsledky NHL:
New Jersey - Philadelphia 3:6, Washington - Los Angeles 3:1, Carolina - Winnipeg 2:1, Edmonton - Anaheim 3:5, Ottawa - Buffalo 2:1 po sam. nájezdech, Tampa Bay - San Jose 2:4, St. Louis - Dallas 2:1 v prodl., Columbus - Boston 1:2 v prodl..