Strýcová otočila duel s Görgesovou, do akce jde Kvitová

Dubaj - Česká tenistka Barbora Strýcová postoupila na turnaji v Dubaji do čtvrtfinále. Němku Julii Görgesovou ve 2. kole udolala po velkém obratu za hodinu a 45 minut 2:6, 6:3, 6:1.
Devětadvacetiletá fedcupová reprezentantka vstoupila do utkání ztrátou servisu a hra se jí nedařila podle představ. Na kurtu házela raketou a úvodní set za půl hodiny ztratila. Rychlé zklidnění nepřinesla ani porada s trenérem Tomášem Krupou mezi sety a ve druhé sadě brzy prohrávala 0:3. Teprve pak nastal obrat, Strýcová vyhrála devět her v řadě a zápas už nepustila.
Její další soupeřkou bude Srbka Ana Ivanovičová, která vyřadila nasazenou jedničku Simonu Halepovou z Rumunska.
Na kurtu se dnes představí i Petra Kvitová, která v 1. kole Fed Cupu s Halepovou prohrála. V Dubaji se dnes utká s Madison Brengelovou z USA.
Tenisový turnaj žen v Dubaji (tvrdý povrch, dotace dva miliony dolarů):
Dvouhra - 2. kolo:
Strýcová (ČR) - Görgesová (Něm.) 2:6, 6:3, 6:1, Ivanovičová (Srb.) - Halepová (1-Rum.) 7:6 (7:2), 6:2, Garciaová (Fr.) - Suárezová (3-Šp.) 4:6, 6:4, 6:3.