Exotická dovolená na začátku roku má spoustu výhod. Především to, že uprostřed středoevropské zimy utečete do tepla. A také na zajímavá místa, o nichž jste třeba až dosud nevěděli. Pojďme se na některá podívat.


Dominikánská republika: Fandí tu ekoturistice a v hlavním městě mají obdobu washingtonského monumentu


Tropické klima, 1288 km pláží a resorty s excelentním hodnocením z cestovatelských webů jako Punta Cana nebo Juan Dolio, to najdeme v Dominikánské republice. A také krajinu, která akčnějším typům nabízí spoustu možností, jak se takříkajíc „vyřádit“. Tato země totiž není žádná ostrovní placka – nejvyšší hora se tyčí 3175 m nad moře.U břehů Dominikánské republiky najdeme i ostrov Catalina a jeho palmy.


U břehů Dominikánské republiky najdeme i ostrov Catalina a jeho palmy.


FOTO: Bigstock.com


Ale pojďme trochu níž na mořské pláže. Ta s názvem Samaná patří k hitům světové ekoturistiky. Místní dbají na její čistotu, navíc se tu velmi často ukazují velryby. Mnoho lidí si tak plní sen vidět tyto obdivuhodné živočichy právě u břehů Samaná.
Po Karibiku se dá také plout na obří lodi pro čtyři tisíce pasažérů.


Relaxaci na plážích si lidé často zpestřují výletem do hlavního města. Jmenuje se Santo Domingo a roku 1990 se dostalo na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Město se stalo významnou součástí americké historie nejen díky pozoruhodným stavbám ( mají tu například vytáhlý kamenný El Obelisco, který tak trochu připomíná Washingtonův monument v hlavním městě USA ), ale také díky tomu, že odsud na výpravu za zlatem Aztéků vyplul dobyvatel Hernán Cortés.Kryštof Kolumbus do oblasti dnešní Dominikánské republiky doplul už roku 1492. Tehdy začala postupná kolonizace oblasti. Dnes si Dominikánci vládnou sami z tohoto paláce v Santo Domingu.


Kryštof Kolumbus do oblasti dnešní Dominikánské republiky doplul už roku 1492. Tehdy začala postupná kolonizace oblasti. Dnes si Dominikánci vládnou sami z tohoto paláce v Santo Domingu.


FOTO: Bigstock.com


Thajsko: Nový rok tu slaví třikrát


Proč se podívat do Thajska v tuto dobu, je nasnadě. Koná se zde spousta akcí. Jednak těch velkolepých jako obrovité ohňostroje a světelné show na přelomu roku, ale i těch bytostně thajských. Například Mákcha búča – státní svátek připomínající slavné Buddhovo kázání. Thajci ho slaví v únoru a rozhodně je při něm na co se koukat. Zakončují ho totiž průvody se svíčkami kolem chrámů. Představte si nekonečného hada ve větru plápolajících plamínků. Opravdu silný zážitek.Pattayská Svatyně pravdy patří k nejzajímavějším místům oblasti.


Pattayská Svatyně pravdy patří k nejzajímavějším místům oblasti.


FOTO: Bigstock.com


Své místo si tu našly i v této části světa tradiční obvykle únorové oslavy čínského nového roku (o něco později se ještě slaví i ten thajský). V březnu se zase po celé zemi konají soutěže v pouštění draků. Kulturních zvláštností, které se na začátku roku dají pozorovat, má Thajsko spoustu. Stačí jen mít otevřené oči.


Právě na Pattaye mají, co se týká služeb, skutečný skvost. Je jím hotel Royal Cliff Beach, vyznamenaný pěti hvězdami. V soutěži vyhlašované prestižním cestovatelským magazínem TTG se jako první v Asii dostal do „síně slávy“ světových hotelů. Dopomohlo mu k tomu například cvičné golfové hřiště, plážová terasa s výhledem na moře, tropický park s dráhami na jogging nebo hotelový výletní katamarán.Koho by všechna ta exotická kulturní dobrodružství zmohla, ten se může jen tak položit na pláž, relaxovat a nechat se obskakovat zaměstnanci resortu. V této zemi mají velký počet opravdu špičkových letovisek jako Phuket, Bangkok, Pattaya a další.


Pattaya, to nejsou jen pláže. Za pozornost tu stojí i botanická zahrada Nong Nooch.


Pattaya, to nejsou jen pláže. Za pozornost tu stojí i botanická zahrada Nong Nooch.


FOTO: Bigstock.com


Zanzibar: Za geniálním zpěvákem nebo na svahilské vaření


Také na Zanzibaru je na začátku roku nádherně. K největším atrakcím zde patří upomínky na život zdejšího slavného rodáka – Freddieho Mercuryho (včetně jeho rodného domu ve čtvrti Stone Town). Vedle toho tu najdeme třeba starou pevnost ze sedmnáctého století, jež vyrostla kvůli obraně proti portugalským pirátům.


Rozvoj kultury a služeb na Zanzibaru jde ruku v ruce s rostoucí popularitou ostrova, takže dnes se lze na ostrově věnovat spoustě činností – například se dá navštívit kurz vaření ve svahilském duchu, o instruktáži potápění či jiných vodních sportů ani nemluvíme.I takhle to může vypadat v Africe aneb bydlení na pláži Zanzibaru.


I takhle to může vypadat v Africe aneb Bydlení na pláži Zanzibaru.


FOTO: Bigstock.com


Hodně zajímavé nyní mohou být například i cesty na Kubu, ale o těch zase někdy příště. Dnes jsme vytipovali tři lokality, kam se lidé velmi rádi vracejí. Například na Zanzibar se prý vracel počítačový magnát Bill Gates. A co vy, nemáte chuť odletět z chladného Česka za sluníčkem?


Zdroj: Novinky.cz


Vyhledejte a vyberte si ten nejlepší hotel v dané lokalitě a to se slevou až 80%... Dominikánská republika


Vyhledejte a vyberte si ten nejlepší hotel v dané lokalitě a to se slevou až 80%... Thajsko


Vyhledejte a vyberte si ten nejlepší hotel v dané lokalitě a to se slevou až 80%... Zanzibar