Strýcová v Dubaji míří za životním úspěchem. Je to zábava, pochvaluje si


Praha - Z plejády českých tenisových hvězd je v úvody sezony nejvíce vidět. Barbora Strýcová si po vydařeném Australian Open podmaňuje prestižní turnaj v Dubaji s luxusní dotací dvou milionů dolarů. Místní publikum je z jejího "zábavného" tenisu nadšené a žene rodačku z Plzně k životní jízdě. 
Strýcová už je v semifinále, ve kterém v pátek odpoledne vyzve Francouzku Caroline Garciaovou (zápas sledujte na Aktuálně.cz v podrobné online reportáži). Překvapivou finalistkou bude buď devětadvacetiletá Češka, nebo o sedm let mladší tenistka z Lyonu.
Obě reprezentují tenisový převrat, který se letos v Dubaji odehrál. Po dvou kolech turnaje se totiž z pavouku pakovalo všech osm nejvýše nasazených hráček!  Vůbec poprvé v historii se stalo, že na podniku WTA nevyhrály nasazené hráčky ani jeden zápas. 
Cítí se, jako kdyby hrála doma
Jednička Simona Halepová, dvojka Garbiňe Muguruzaová, trojka Carla Suarezová Navarová a čtyřka Petra Kvitová prohrály svůj úvodní duel ve středu, už o den dříve se z turnaje poroučely pětka Belinda Bencicová a sedmička Roberta Vinciová. U ž pondělní program znamenal konečnou pro turnajovou šestku Karolínu Plíškovou a osmičku Světlanu Kuzněcovovou.  
Šanci tak chytily za pačesy hráčky druhého sledu. Kromě Strýcové a Garciaové jsou v nejlepší čtyřce také Italka Sara Erraniová a Ukrajinka Elina Svitolinová. Ta je na žebříčku nejvýše, jednadvacátá, italská hráčka o jedinou příčku za ní. Francouzce patří momentálně 38. pozice a tak jen na tom Strýcová se svým 47. místem v semifinále nejhůře.
To ale nemusí vůbec nic znamenat. Co se týče výkonů a obliby u fanoušků, trojnásobná vítězka Fed Cupu naopak jasně dominuje. "Je to zábava, cítím se jako kdybych hrála doma. Věřím, že to bude zábavné i v semifinále," poznamenala Češka, kterou v Dubaji kromě místních tenisových fanoušků povzbuzuje i početná skupina krajanů.
Tři neoblíbené soupeřky v řadě
A Strýcová zažívá výborný týden. Nejprve přesvědčivě přehrála nebezpečnou kvalifikantku Pironkovovou, pak se zapsala do historie turnaje fantastickým obratem proti Němce Görgesové, ve kterém zaujala dechberoucím přerodem od totální deprese do bezbřehé euforie. A ve čtvrtek poprvé v kariéře udolala bývalou světovou jedničku Anu Ivanovičovou ze Srbska.
"Mám ze svého výkonu radost. Zápasy s Anou jsou vždy těžké, protože trefuje míče tvrdě, ale já jsem odehrála výborný zápas," řekla po utkání svěřenkyně trenéra Tomáše Krupy.
Ve Spojených arabských Emirátech porazila tři neoblíbené soupeřky v řadě, vzájemnou bilanci s Bulharkou snížila na 2:3, s Němkou na 3:4 a se Srbkou na 1:3. K první životní výhře nad Ivanovičovou jí pomohla změna taktiky.
"Věděla jsem, že něco změnit musím. V těch předchozích duelech jsem hrála moc vzadu, teď jsem do toho víc šla a dobře jsem returnovala," řekla Strýcová.
Blíží se Strýcová ke druhé trofeji?
Na podniku kategorie WTA Premier si zahraje třetí semifinále kariéry. Před rokem v Antverpách do finále neprošla, před dvěma lety v Birminghamu ano, ale titul nezískala. Teď může vynikající formu přetavit v největší úspěch kariéry.
Finále na okruhu si zatím Strýcová zahrála pětkrát a na kontě má jedinou trofej, z kanadského Québecu, kde triumfovala v roce 2011. Garciaová je letos v Dubaji první sokyní, s níž má pozitivní bilanci. Porazila ji třikrát ze čtyřech vzájemných duelů, naposledy před měsícem na Australian Open, kde došla poprvé v kariéře do osmifinále.

Nejčtenější zprávy