Strýcová už vydělala čtvrt milionu dolarů. A touží ovládnout prestižní Dubaj


Dubaj - Čeká ji nejdůležitější zápas dosavadní individuální kariéry. Nervózní ale není. Barbora Strýcová si užívá svou parádní formu, která ji na luxusně dotovaném turnaji v Dubaji dovedla až do závěrečného boje o vítěznou trofej.
Devětadvacetiletá tenistka může získat svůj nejcennější titul, soupeřkou jí v sobotu od 16 hodin bude Italka Sara Erraniová (na Aktuálně.cz sledujte podrobnou online reportáž z finále).
"Ani nevím, proč hraju tak dobře," smála se rodačka z Plzně během rozhovoru po úspěšném semifinále, ve kterém počtvrté za sebou porazila francouzskou soupeřku Caroline Garciaovou.
Strýcová: Snažím se zlepšovat každý den
"Tak samozřejmě, že se snažím tvrdě trénovat, abych hrála lépe a lépe. Snažím se zlepšovat každý den. Teď si to nějakým způsobem sedlo a já jsem za to šťastná. Možná, že pracuju dobře, nevím. Každopádně se na kurtu cítím výborně," rozpovídala se Strýcová.
Zažívá vynikající úvod do sezony. Na Australian Open došla poprvé v kariéře mezi šestnáct nejlepších hráček. Pak pomohla vítěznou čtyřhrou českému fedcupovému týmu k postupu do semifinále týmové soutěže. A teď v Dubaji poráží jednu soupeřku za druhou.
"Je skvělé, že jsem ve finále, nemůžu tomu ani uvěřit," řekla Strýcová na tiskové konferenci, která už v Dubaji letos vydělala čtvrt milionu dolarů.
Proti Erraniové se jí nedaří
Nejprve zdolala tři hráčky, s nimiž má negativní vzájemnou bilanci - Bulharku Pironkovovou, Němku Görgesovou a Srbku Ivanovičovou. Proti Garciaové naopak využila faktu, že na Francouzku umí. Ve finále se vrátí opět do kolejí z prvních kol. Erraniovou totiž porazila jen jednou ze šesti vzájemných duelů.
"Ona je velmi nepříjemná hráčka, bude to hodně těžký zápas. Máme podobnou hru, takže si myslím, že to může být dlouhý duel. Ale samozřejmě do toho dám všechno a uvidíme," poznamenala Strýcová, 47. hráčka světového žebříčku. Už nyní má jistý posun o osm příček, pokud ve finále uspěje, může postoupit až na 33. pozici.
O rok mladší Italku porazila Češka jen před dlouhými osmi lety během jedné z kvalifikací. V hlavních soutěžích s ní nikdy neuspěla. Naposledy se potkaly loni v Eastbourne, kde Strýcová neproměnila dva mečboly a padla po setech 2:6, 7:6, 6:7. " Mám jí co vracet. To je jasné. Těším se, je to finále a zkusím si ten zápas užít," řekla Strýcová.
Erraniová: Bára se zlepšila, bude to těžké
Ta svou jedinou dosavadní trofej získala v roce 2011 v kanadském Québecu. Naopak finalistka Roland Garros z roku 2012 Errraniová bude hrát už o svůj devátý singlový titul. Italka už v Dubaji jednou finále hrála, v roce 2013 prohrála s Petrou Kvitovou.
Teď narazí znovu na Češku. "Bára je velmi dobrá hráčka, bude to těžké. Její hra je podobná té mé. Hraje tady velmi dobře, má výborný volej, umí být agresivní, má rychlé přechody k síti. Navíc podává o hodně lépe, než před pár lety. Takže to bude opravdu oříšek," uvedla Erraniová na adresu své finálové soupeřky.

Nejčtenější zprávy