Čeští baseballisté vyzvou v kvalifikaci na WBC Mexiko s hvězdným Gonzalezem


Praha - Již ve středu měly být původně oznámeny nominace týmů hrajících v březnových skupinách kvalifikace na World Baseball Classic. MLB nakonec tento termín posunula až na třetí březen a český fanoušek si tak stále musí počkat na definitivní soupisky soupeřících týmů. I tak se již zahraniční novináři baví vytvářením pravděpodobných sestav všech týmů.
V mexické skupině, které se účastní také český výběr, je největší pozornost věnována právě domácímu celku. Tým kolem bývalého hráče Major League Edgara Gonzaleze je jasným favoritem na postup. Jeho největší hvězdou bude mladší bratr mexického trenéra Adrian, který je momentálně stálici v nabitém kádru Los Angeles Dodgers.
Pokud vstoupí do letošní sezony stejným způsobem jako do minulé, tak je sám schopný rozhodovat zápasy. Jeho pět homerunů v prvních třech utkáních loňské sezony je nový rekord soutěže, který bude obtížné vůbec někdy překonat. Individuálních úspěchů Adrian Gonzalez posbíral celou řadu (4x Zlatá rukavice, 2x Silver Slugger), ale na ten týmový stále čeká.
Mexiko? Nadhazovačská špička
V Los Angeles Dodgers hrává také Andre Ethier. Tento americký Mexičan (narodil se v Arizoně) by také neměl chybět na soupisce Mexika. V minulé sezoně zaznamenal na pálce nejlepší čísla od roku 2008 a ukázal, že také při obranných zákrocích ve vnějším poli prakticky nedělá chyby.
Největší sílu však domácí budou mít na nadhazovacím kopci. Každé jméno, které můžou poslat do hry, patří mezi nadhazovačskou elitu. Yovani Gallardo, Marco Estrada, Roberto Osuna, Aaron Sanchez, Miguel Gonzalez, Jorge De La Rosa, Joakim Soria nebo Olivez Perez jsou všechno hráči, kteří již toho v nejlepší lize světa hodně odehráli.
V záloze také mají Julia Uriase, jenž je považován za vycházející hvězdu mezi mladými nadhazovači. To vše patrně doplní nejlepšími hráči domácí soutěži, která má také vysokou kvalitu.
Češi však mají šanci
Mexický tým má určitě obrovskou kvalitu a pro český tým to bude jeden z nejtěžších soupeřů, se kterým se v posledních letech utkali. Domácí však budou pod tlakem svých fanoušků, kteří očekávají hladký postup do hlavního turnaje, což může být jejich nevýhodou. Také typický latinskoamerický temperament by mohl hrát v náš prospěch.
Každopádně Mexiko není soupeř, kterého může současný český baseball porážet, ale porazit ano. První příležitost budeme mít hned 17. března v úvodním zápase kvalifikační skupiny.
Největší úspěchy Mexika:
4x 2. místo na Mistrovství světa seniorů
3x účast na World Baseball Classic
4. místo na turnaji Premier 12

Nejčtenější zprávy