Jágr se proti Winnipegu prosadil dvakrát a je třetím nejlepším střelcem NHL všech dob.

New York - Hokejový útočník Jaromír Jágr zařídil dvěma góly výhru Floridy 3:1 nad Winnipegem a zároveň trefami číslo 741 a 742 přeskočil v historické tabulce střelců NHL třetího Bretta Hulla. Před českým hráčem, který začátkem týdne oslavil 44. narozeniny, jsou v pořadí kanonýrů už jen dvě největší legendy soutěže - Gordie Howe (801 gólů) a Wayne Gretzky (894).
Jágr nejdříve vyrovnal Hulla i skóre na 1:1 po krásné akci. Kladenský rodák si středem třetiny sjížděl před branku soupeře, poklepal hokejkou o led, aby dostal přihrávku a střílený pas Dmitrije Kulikova usměrnil do levého horního růžku. Do stejného místa poslal i svou druhou trefu v zápase, když se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a jubilejním dvacátým gólem v sezoně stanovil konečný výsledek.

Jágr byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání a v sobotním programu NHL se ještě další dva čeští hráči stali shodně třetí hvězdou zápasu - David Krejčí a Petr Mrázek. Prvně jmenovaný se gólem a asistenci podílel na výhře Bostonu 7:3 v Dallasu. A český gólman se 25 úspěšnými zásahy zasloužil alespoň o zisk bodu, když s Detroitem prohrál v Ottawě 2:3 po samostatných nájezdech.
Boston přitom zápas nerozehrál dobře a po úvodní třetině prohrával 1:3, přičemž první gól inkasoval z hole Aleše Hemského, který překonal Tuukku Raska střelou z levého kruhu k bližší tyči. Bruins srovnali dvěma góly ve 34. minutě a poté přišly na přelomu druhé a třetí třetiny gólové chvíle Krejčího. Jeho přihrávku z rohu kluziště nadvakrát doklepl Loui Eriksson a následně skóroval český útočník v přesilové hře i s přispěním teče domácího obránce po ráně od modré čáry.
Stejnou bilanci jako Krejčí zaznamenal i Jakub Voráček, který gólem a přihrávkou pomohl Philadelphii k vítězství 5:4 v prodloužení na ledě Toronta. Český útočník v základní hrací době zakončil brankou přečíslení dva na jednoho a po jeho akci vstřelil v čase 60:29 vítězný gól Shayne Gostisbehere. Úspěch Flyers podpořil jednou asistencí Radko Gudas a devíti zákroky Michal Neuvirth, který ve třetí třetině vystřídal za stavu 3:3 Steveho Masona.

NHL:
Pittsburgh - Tampa Bay 2:4, Toronto - Philadelphia 4:5 v prodl., Ottawa - Detroit 3:2 po sam. nájezdech, Florida - Winnipeg 3:1, Nashville - Los Angeles 1:2 v prodl., Dallas - Boston 3:7, Arizona - St. Louis 4:6, Washington - New Jersey 4:3, Edmonton - Colorado 2:3