Bez emocí se hrát nedá, řekl po další prohře pardubický Čáslava


Pardubice - Ještě během nedávné reprezentační přestávky spřádali hokejisté Pardubic plány na dobytí desáté pozice a možnosti bojovat o play off. Po třech porážkách za sebou se ale jejich sen nachází jen v oblasti teorie. Dynamo po Zlínu a Vítkovicích nedokázalo porazit ani Olomouc, které doma dokonce nevstřelilo gól. Prohlubující se krize odsuzuje Pardubice k bojům o setrvání v extralize.
Před reprezentační přestávkou ztrácelo Dynamo na desáté místo pouhých pět bodů. Naděje reálně žila. Teď má devítibodovou ztrátu a před třináctým Litvínovem naopak náskok pouhých tří bodů. "Nic jsme si takhle nemalovali. Chtěli jsme jen vyhrát první zápas po reprezentační pauze. Když to nevyšlo, tak druhý, ale bohužel taky nic. Už jsme v situaci, kdy musíme jít den ode dne a ne něco plánovat," konstatoval obránce Pardubic Petr Čáslava.
Proti Olomouci, která si výhrou pojistila místo ve vyřazovacích bojích, začaly Pardubice dobře. Měly šance, ale jako už mnohokrát předtím postupně uvadly. "Olomouc výborně bruslila, hrála skvěle dozadu, žádný z hráčů tam nepropadal. Nedostali jsme žádnou situaci jeden na jednoho nebo dva na jednoho," uvedl zkušený obránce.
Týmu chybí vůdce Rolinek
Dynamu se do cesty postavila i smůla. Hanáci v první třetině vystřelili jen třikrát na branku a slavili dva góly. První gól navíc padl po nepovedené střele Pavla Skrbka, kdy se puk od zadního mantinelu odrazil do brankáře Brandona Maxwella a od něj do branky. "Takové góly k tomu sportu patří. Vynutili si to a prostě to tam spadlo," nežehral Čáslava.
Více bývalému reprezentačnímu zadákovi vadí nedostatek emocí u hráčů v jeho mančaftu. "Bez pozitivních i negativních emocí se žádný sport, natož hokej, dělat nedá. My je tam máme, ale možná je to pořád málo. Každému vadí, že prohráváme, ale nemůžeme jít do zápasu jen s pozitivními emocemi," uvažoval Čáslava a přiznal, že znát je i absence vůdce Tomáše Rolinka. "Je to tak, v té kabině nám chybí," dodal.
V dalším utkání čeká Pardubice dvojitá výzva. Jedou bojovat na led suverénního Liberce, který kráčí za rekordem v počtu získaných bodů v základní části, jež s 111 body ze sezony 2002/2003 drží právě Dynamo. "Mně je historická tabulka úplně ukradená. Myslím, že klukům v kabině taky. My se potřebujeme vyhrát a bodovat, to je náš cíl. Nesmíme se bát, že je to Liberec, třeba se chytíme zrovna na něm," dodal Čáslava.

Nejčtenější zprávy