Orli vylétli do Ligy mistrů, nyní vyhlížejí soupeře pro čtvrtfinále


Znojmo - Znojemští hokejisté se kvalifikovali do hokejové Ligy mistrů pro sezónu 2016/2017. Po základní části mezinárodní Erste Bank Eishockey ligy, v níž již pátým rokem působí, skončili totiž na druhém místě. První Salcburk má jakožto zakládající člen své místo v CHL jisté. 
Orli zakončili základní část v neděli výhrou 4:3 nad rakouským Dornbirnem. K té dopomohl velkou měrou slovenský útočník Roman Tomas, jenž se v zápase blýskl hattrickem. 
"Máme obrovskou radost. Je to nádherný pocit. Jsme malý klub mezi velkými, ale i tak jsme to dokázali," zářil bezprostředně po utkání Tomas. " Ligu mistrů nehraje každé mužstvo, takže si myslím, že je třeba si to užít."
Nyní vyhlížejí svěřenci hlavního trenéra Jiřího Režnara soupeře pro čtvrtfinále play off. Toho si totiž účastníci EBEL na rozdíl od české ligy sami zvolí.
Znojmo bude volit jako druhé v pořadí a na výběr má mezi rakouským kvartetem Linz, Dornbirn, Villach a Klagenfurt. Volba proběhne v pondělí večer.
"Už jsme se o tom s vedením předběžně bavili, ale je to těžké. Doufáme, že budeme mít letos šťastnou ruku," připomíná trenér Režnar loňskou sezónu, kdy si jeho tým vybral Klagenfurt a prohrál 1:4 na zápasy. Orli čekají na semifinále v EBEL již pátým rokem.

Nejčtenější zprávy