Přežila peklo s příchutí antibiotik. Šafářová je zpět a baví zpěvem hitu od Adele


Praha/Dauhá - Dočkala se. Ona i početný zástup jejích fanoušků. Lucie Šafářová po půlročních zdravotních problémech postupně nabrala základní fyzickou kondici a v úterý se v katarském Dauhá postaví opět na tenisový kurt k soutěžnímu zápasu. Obhajobu loňského titulu na prestižním turnaji neřeší, její forma je po dlouhém výpadku jednou velkou neznámou.
Česká tenistka zažila pekelné měsíce. V září po posledním grandslamu sezony US Open skolila devětadvacetiletou hráčku bakteriální infekce. Šafářová musela strávit týden v nemocnici a její zdravotní stav se příliš nelepšil.
Přesto odehrála dva menší turnaje a Turnaj mistryň v Singapuru. Problémy se ale rychle vrátily. Do vysněného finále Fed Cupu proti Ruskám česká dvojka nezasáhla a nestihla se uzdravit ani do lednového Australian Open. Diagnóza tentokrát zněla: neinfekční zánět kloubů.
Téměř šest měsíců bez sportu
"Bez tří týdnů jsem víceméně šest měsíců nic nedělala. To je pro mě nejdelší období v kariéře, kdy jsem nemohla sportovat. Bylo to vážně náročné," svěřila se rodačka z Brna. Její tělo si muselo zvykat na kvanta prášků, brala několik typů antibiotik.
"V tomhle směru byla léčba opravdu dlouhá a pro mé tělo náročná. Ale teď už se cítím dobře a teď to bude o tom, abych vydržela ne jeden zápas, ale víc zápasů v řadě a aby se mi nemoc hlavně nevrátila," dodala.
Že se cítí skutečně mnohem lépe, dokazuje její tradiční aktivita na sociálních sítích, kde pravidelně s kanadským koučem Robem Steckleyem vymýšlí zábavná videa a přidává bláznivé fotky. Po dlouhé přestávce Šafářová opět královsky baví své fanoušky. Například v pořadu, v němž si během jízdy taxíkem dokonce zapěla popový hit Hello od zpěvačky Adele.
Podívejte se na pěvecký výkon Šafářové:

Do katarského Dauhá dorazila momentálně světová dvanáctka s předstihem a věnovala se tvrdé přípravě. Návratu na kurt už se nemůže dočkat. "Věci se vyvíjejí dobře, nic mě nebolí a opravdu se strašně těším, protože to bylo hrozně dlouhé období bez tenisu. Jsem strašně ráda, že se moje zdraví povedlo zase dát do kupy. Snad to už takhle vydrží a budu na všech dalších velkých turnajích," podotkla Šafářová.
V prvním kole měla volný los, zápas druhého kola ji čeká v úterý. Síly změří se 143. hráčkou světového žebříčku Caglou Buyukakcayovou z Turecka. Půjde o jejich vůbec první vzájemný duel. Šafářová bude jasnou favoritkou, s rolí obhájkyně titulu se vyrovnává naprosto klidně.
"Nestresuji se tím. Je to plus a beru to jako pozitivní věc, že se vracím právě tady," uvedla. Podle kouče Steckleyho působí česká tenistka v tréninku velmi dobrým dojmem. "Říkal mi, že z toho má dobrý pocit a ani mu nepřijde, že bych byla dlouho pryč. Prý to čekal daleko horší," dodala.
Prvotním cílem je návrat do kondice
V nejnovějším vydání žebříčku WTA Šafářová po delší době opustila elitní desítku. Ani to ji ale ze snů nebudí. Češka dobře ví, že jediné na čem nyní záleží, je každý další jednotlivý zápas.
"To jde opravdu totálně mimo mě. Nemůžu čekat, když šest měsíců pořádně nehraju turnaj, že se budu držet mezi nejlepšími. Jsem hlavně ráda, že hraju, a snad se bude dařit," zadoufala finalistka loňského French Open.
Šafářová přiznala, že během pauzy ji občas přepadaly černější myšlenky. "Pochyby tam určitě byly, ale jsem teď zdravá a mám možnost zase hrát. Tenis si teď budu především užívat. Prvotním cílem je návrat do kondice, protože teprve pak můžu znovu předvádět nejlepší tenis. A pak bych se ráda udržela v desítce," konstatovala. V úterý odpoledne ji čeká první dílčí krok na cestě zpět k vrcholu.

Nejčtenější zprávy