Pešek se vrací do světového šampionátu, pojede vytrvalostní závody


Praha - Motocyklový závodník Lukáš Pešek se po dvou sezonách vracích do světového šampionátu. Místo MotoGP, kde působil v roce 2013 ale pojede MS ve vytrvalostních závodech v týmu Penz13.com BMW.
Závody endurace si Pešek vyzkoušel už loni. "A neskutečně mě to chytlo, i když to bylo hodně náročné a potom jsem to ještě týden doma dospával," řekl jezdec ČTK.
Bývalý účastník světového šampionátu silničních motocyklů, jenž v roce 2007 vyhrál ve třídě do 125 ccm Velkou cenu Číny a Austrálie, bere vytrvalostní závody jako velkou výzvu. "Je to úplně něco jiného než závody jednotlivců," podotkl.
V německém týmu budou jeho parťáky zkušení Francouzi Kenny Foray a Mathieu Gines, kteří loni spolu s Davidem Checou obsadili na Yamaze dělené čtvrté až šesté místo.
"Po loňské zkušenosti jsem si přál, abych mohl v tomto seriálu startovat. A to, že to vyšlo zrovna v takovém týmu, je třešnička," řekl Pešek, jenž jel loni závod Bol d'Or na okruhu Paul Ricard a dojel na BMW šestý,
Od Foraye a Ginese se chce hlavně učit. "Je to hodně silná dvojka, takže budu pod tlakem. Já mám ale pres rád. Nevadí mi, když musím," uvedl třicetiletý jezdec, který zároveň věří, že celý šampionát půjde letos kvalitou nahoru.
"Vzal si ho pod sebe britský Eurosport a jednotlivé závody by měli vysílat. Navíc mají i spoustu plánů do budoucna," řekl Pešek, kterého první závod čeká v dubnu, kdy se pojede čtyřiadvacetihodinovka v Le Mans. Ještě předtím jej s týmem čeká týdenní testování ve Španělsku.
Vedle vytrvalostních závodů bude Pešek letos startovat i v seriálu Alpe Adria Cup a i nadále spolupracuje jako trenér s třináctiletým Oliverem Königem.
Motocykl značky BMW v této sezoně osedlá také Karel Abraham, který z MotoGP zamířil do světového šampionátu superbiků.

Nejčtenější zprávy