Kvitová otočila zápas se Strýcovou, Rosol odvracel tři mečboly. Berdych nezaváhal


Dauhá - Tomáš Berdych v úterý potvrdil roli nasazené trojky na prestižním turnaji v Dubaji. Na úvod bohatě dotované akce porazil Portugalce Joaa Sousu 6:1, 6:4. Utkání jsme sledovali živě zde.
Na turnaji pokračuje i Lukáš Rosol, který odvrátil tři mečboly Yuki Bhambriho a indického soupeře nakonec porazil 2:6, 7:6 a 6:0.  V dalším kole jej čeká Feliciano López. S Dauhá se naopak loučí Jiří Veselý, který nezvládl duel s mladičkým Bornou Čoričem, jemuž podlehl dvakrát 4:6.
V nedalekém Kataru vyhrála český duel Petra Kvitová, která porazila Barboru Strýcovou 7:6, 6:4 (jejich duel jsme sledovali živě zde). S turnajem už se  rozloučila Denisa Allertová, jež podlehla Eugenii Bouchardové 6:7, 5:7.  Večer nastoupí rovněž v Dauhá i Lucie Šafářová.
Berdych do zápasu vlétl zostra
Berdych od začátku utkání potvrzoval roli favorita a hned na úvod se mu podařilo ukořistit soupeřův servis. Sousa se snažil hrát agresivně, své útoky ale často uspěchal, což pro něj končilo neúspěchem.
Portugalec měl teoretickou možnost brejku za stavu 3:1 pro českého tenistu, Berdych ale dokázal otočit z 0:30, když rovnou čtyřikrát po sobě zabodoval přímo ze servisu. V další hře navíc Berdych vzal Sousovi jeho podání podruhé, první sadu v poklidu doservíroval a ovládl ji poměrem 6:1.
V dalším fázi zápasu měl už Berdych s Portugalcem více práce. Sousa přidal ke své agresivní hře i větší přesnost, česká jednička si ale v klíčových chvílích dokázala pomoci servisem. Za stavu 2:2 Berdych vybojoval brejk, když v průběhu gemu dobře odhalil jestřábím okem chybu čárového.
Soupeř lámal raketu
V následující hře si však vybral český tenista slabší chvilku a Sousovi se podařilo rychle vrátit zpět do zápasu – 3:3. Rebrejk ale Portugalec na svém servisu nedokázal potvrdit, po zbytečných chybách z jeho strany. Sousa na konci gemu rozlomil u kurt svou raketu, a Berdych měl tak v utkání znovu navrch.
V závěru zápasu už Berdych nedopustil žádné komplikace, opět se opřel o svůj kvalitní servis a utkání dohrál do zdárného konce. Po konečné výhře 6:1 a 6:4 Berdych porazil Sousu i ve druhém vzájemném utkání.
V dalším kole se utká s Italem Thomasem Fabbianem, který po vítězné kvalifikaci dokázal vyřadit Leonarda Mayera.
Připravujeme podrobnosti.
Tenisový turnaj mužů v Dubaji (tvrdý povrch, dotace 2,674.445 dolarů):
Dvouhra - 1. kolo:
Čorič (Chorv.) - Veselý (ČR) 6:4, 6:4, Bautista (4-Šp.) - Bolelli (It.) 6:2, 6:4, Fabbiano (It.) - Mayer (Arg.) 6:3, 6:4, Berdych (3-ČR) - Sousa (Portug.) 6:1, 6:4, Škugor (Chorv.) - Gabašvili (Rus.) 6:2, 6:3, Rosol (ČR) - Bhambri (Indie) 2:6, 7:6 (7:2), 6:0, Kohlschreiber (8-Něm.) - Ilhan (Tur.) 6:1, 7:5.
Tenisový turnaj žen v Dauhá (tvrdý povrch, dotace 2,818.000 dolarů):
Dvouhra - 2. kolo:
Bouchardová (Kan.) - Allertová (ČR) 7:6 (7:0), 7:5, A. Radwaňská (3-Pol.) - Bondarenková (Ukr.) 6:4, 6:4, Petkovicová (Něm.) - Gasparjanová (Rus.) 6:3, 6:3.

Nejčtenější zprávy