Šafářové nevyšel návrat po zranění, podlehla 162. hráčce světa


Praha - Česká tenisová dvojka Lucie Šafářová nezvládla návrat po dlouhém zranění. Ve druhém kole turnaje v Dauhá prohrála s Caglou Büyükakcayovou po setech 6:7 a 5:7. Turecká hráčka, které ve světovém žebříčku patří až 162. místo, v předchozím kole vyzrála i na Lucii Hradeckou.
Zápas jsme sledovali v podrobné online reportáži ZDE.
Rodačka z Brna nastoupila k utkání po čtyřměsíční pauze a zpočátku s tureckou hráčkou držela krok. Dobře servírovala a v mezihře byla lepší než soupeřka. Nedařilo se jí především na returnu, takže první sadu musel rozhodnout až tiebreak. 
V něm měla Šafářová setbol, ale nedokázala ho využít, zatímco její soupeřka hned ten další ano. V druhé sadě už začala Büyükakcayová českou tenistku přehrávat, především kvůli nevynuceným chybám sedmé nasazené hráčky.
Brzy se tak dostala do vedení 3:1 a nakonec i 5:2, když sebrala Šafářové další servis. Jenže ta pak utkání ještě zdramatizovala, když dokázala srovnat na 5:5. Po další sérii nevynucených chyb a dvojchyb, kterých vyrobila za zápas celkem sedm, ale Češka další podání odevzdala a prohrála 5:7.
Turecká tenistka, která se dostala do turnaje díky divoké kartě, tak po Lucii Hradecké vyřadila další českou hráčku.
Tenisový turnaj žen v Dauhá (tvrdý povrch, dotace 2,818.000 dolarů): Dvouhra - 2. kolo:
Dvouhra - 2. kolo:
Büyükakcayová (Tur.) - Šafářová (7-ČR) 7:6 (8:6), 7:5, Vesninová (Rus.) - Halepová (2-Rum.) 6:7 (1:7), 6:4, 6:1.

Nejčtenější zprávy