Hráli jsme naivně, stěžoval si Wenger po porážce Arsenalu s Barcelonou


Londýn - Trenér fotbalistů Arsenalu Arséne Wenger kritizoval hru svých svěřenců po včerejší prohře 0:2 v úvodním osmifinále Ligy mistrů s Barcelonou. "Byli jsme naivní," prohlásil kouč pro televizi BT Sports.
Zápas jsme sledovali živě ZDE
 "Stejně jako před rokem proti Monaku jsme v situaci, kdy jsme mohli vyhrát, zápas odevzdali soupeři,"dodal francouzský trenér.
Jeho svěřenci dokázali s katalánským týmem držet krok až do 71. minuty, kdy Petr Čech stále držel čisté konto. Pak ale dvakrát zaúřadoval kanonýr Lionel Messi a v odvětě stojí před Arsenalem téměř nadlidský úkol. .
"Vzato realisticky, druhý gól naše šance na postup hodně zkomplikoval, ne-li znemožnil. V posledních dvaceti minutách jsme jim nechali hodně prostoru, aby mohli skórovat. Měli jsme šance, ale nedokázali dát gól," postěžoval si Wenger.
Muž, jenž stojí na lavičce londýnského klubu už od roku 1996, ocenil útočníky Barcelony: "Jsou nebezpeční. Nemůžete jim nechat prostor na protiútoky, protože vás mohou zničit. Ale přesně to jsme udělali. Příliš jsme tlačili v jejich půlce a nechali se nachytat."
"Je snadné hráče kritizovat. Je potřeba mít úctu k úsilí, které do toho vložili. V poslední dvacetiminutovce jsme měli, pokud bychom neudělali žádnou chybu, šanci vyhrát. A to mě na tom večeru štve," uzavřel Wenger hodnocení prohraného zápasu Ligy mistrů.

Nejčtenější zprávy