Do třetice bouřlivák Kyrgios. Je to s ním těžší a těžší, přiznává Berdych


Dubaj - Do loňské sezony ani jednou a teď rovnou třikrát během měsíce. Český tenista Tomáš Berdych má na turnajích štěstí na australského zlobivce Nicka Kyrgiose. Zatímco na grandslamu ho porazil, minulý týden v Marseille s ním prohrál a ve čtvrtek ho ve čtvrtfinále turnaje v Dubaji čeká další vzájemná zkouška.
Dvacetiletý rodák z Canberry rozhodně nepatří k nejoblíbenějším hráčům na okruhu. Během zápasů pouští hrůzu a často mu z úst ujede i něco, za co pak oprávněně sklízí kritiku. Však už ho také ATP v minulosti za podobné prohřešky pokutovala.
Tenisově ale patří za jednoho z největších talentů mezi mladými hráči. Ví to i český tenista, který s ním poprvé změřil síly na konci ledna v Melbourne a po vítězství 3:1 na sety postoupil do osmifinále grandslamu.
"Je to jeden z těch hráčů nové tenisové generace, něco v něm je, může dosáhnout opravdu dobrých výsledků, ale pořád je hodně mladý," řekl o něm Berdych na tiskové konferenci v Dubaji.
"Nesmím mu dát moc času"
Ve čtvrtfinále v Marseille už ale český tenista neuhrál proti v současnosti 33. hráči světa ani set. "U těchhle hráčů je vidět, jak se měsíc po měsíci zlepšují. Hrál jsem s ním před měsícem, teď znovu na jiném povrchu a vidíte ten rozdíl. Není to pro mě jednoduché, s těmito kluky je to čím dál větší výzva ," dodal Berdych.
Náhoda losu tomu chtěla, že se oba potkají ve čtvrtfinále i na dubajském turnaji. "Zase se pokusím zahrát, co nejlépe to půjde. Nesmím mu dát moc času na jeho hru, snaží se totiž být hodně agresivní, diktovat tempo od prvního míče. Toho se musím vyvarovat a zatlačit ho zpátky. Bude to jiný zápas, na jiném ještě rychlejším povrchu a za jiného počasí," prohlásil.
Zatímco ve Francii panovalo příjemné středomořské klima a cca 15 stupňů, v Dubaji je jednou tolik. "Je tu horko, kolem třicítky, ale během středečního zápasu jsem měl štěstí. Na náš duel se zrovna trochu zatáhlo, takže na nás nešlo přímé slunce," popsal Berdych podmínky po výhře nad Italem Fabbianem.
Jeho duel proti Kyrgiosovi je na programu ve čtvrtek zhruba v poledne českého času.

Nejčtenější zprávy