Vyřazený Kovalčuk už přišel i o céčko. Jeho náhradník bodl soupeře


Praha – Když trenér Petrohradu Sergej Zubov posadil po bídném výkonu Ilju Kovalčuka, mnozí mávli se slovy: "Jen varovné gesto." Jenže hvězdný forvard už přišel i o kapitánské céčko a nenastoupí v dalších dvou zápasech. Odejde do zámořské NHL?
Pro připomenutí: Kovalčuk v úvodním klání prvního kola play off Kontinentální ligy rozhodně nezářil. Poté, co na konci druhého dějství ztratil puk, vsítila Jaroslavl vyrovnávací gól. Nakonec zvítězila 3:2 po prodloužení. Petrohradský kouč Zubov, bývalý elitní obránce, reagoval radikálním krokem. Pro příští utkání vyřadil 32letého křídelníka z týmu.
Výsledek? Petrohrad vyhrál 3:2 a srovnal stav série, ale ani tentokrát nebyl klid. Nadějný útočník Pavel Bučněvič, jenž v sestavě zaplnil díru po Kovalčukovi, ve druhé třetině bodl protivníka do choulostivých partií. Za ukázkový zkrat okamžitě zamířil do sprch a nejspíš si zatarasil cestu k dalším kláním vyřazovacích bojů.
Návrat Kovalčuka se však konat nebude. Jeden z nejlépe placených hokejistů na světě nenastoupí ani ve dvou domácích utkáních. Podle sportovního portálu sport-express.ru navíc přišel o kapitánské céčko.
Trenér Zubov nečekanou situaci kolem hvězdného kanonýra příliš nekomentuje. "Byl vyřazený z kádru a trénuje individuálně," sdělil klubovému webu.
Ačkoliv je Kovalčuk stále hráčem SKA, spekuluje se o jeho odchodu. Je zkrátka příliš nezvyklé, aby kapitána týmu postihlo vyřazení z kádru na tak dlouhou dobu. Zvlášť když jde o Kovalčuka, nejspíš největší hvězdu KHL a nejužitečnějšího hráče při loňském tažení Petrohradu za Gagarin Cupem.
Dvojnásobný mistr světa by prý mohl zamířit zpět do NHL, odkud v roce 2013 odešel, přestože mu v New Jersey běžel bombastický kontrakt na 100 milionů dolarů. Představitelé amerického klubu tehdy soptili, nadšená nebyla ani samotná liga.
Ruský web sport-express.ru však tvrdí, že detroitští Red Wings jsou připraveni nabídnout Kovalčukovi smlouvu, pokud skončí v Petrohradu. Potíž je v tom, že návrat kontroverzního Rusa by museli posvětit generální manažeři všech 30 klubů NHL. Zdá, že Kovalčuk bude muset dál trpět individuální trénink, dokud mu trenér neudělí milost.

Vyhledejte si ten nejlevnější Hotel se slevou až 80% !

Nejčtenější zprávy