Baseballová Evropská liga má jen čtyři týmy. Mezi průkopníky jsou i Draci Brno


Praha - Pouze čtyři účastníky bude mít ve své první sezoně nově založena baseballová Evropská liga. Původní koncept počítal s deseti týmy, ale po několika odhláškách a nepochopitelnému kroku Holanské baseballové federace se konečný počet ustálil na čísle čtyři. Českého fanouška může těšit, že mezi průkopníky patří také loňský vicemistr Draci Brno.
Jihomoravský celek v soutěži doplní německý Regensburg, Mníchov-Haar a Team Amsterdam. Posledně jmenovaný pro letošní sezonu nahradí nizozemský L&D Amsterdam. Z důvodu, že organizátoři Evropské ligy neuspěli v jednáních s holandskou federací, bude tento provizorní tým složen ze špičkových hráčů hrajících v Evropě a Spojených státech.
„Bohužel přišel bezprecedentní zásah holandské asociace, která zakázala L&D Amsterdam hrát v této soutěži. Také podpora CEB je hodně na vážkách,“ říká manažer Draků Arnošt Nesňal.
„Lize byly kladeny takové překážky, že je zázrak, že tam Holanďané nakonec zůstali.“ Holandský tým by tak měl poskytnout celku Team Amsterdam zázemí a stadion.
Soutěže se nezúčastní ani jeden z původně oznámených italských celků, které se ze soutěže odhlásily mezi prvními. Také francouzský Senarts požádal o roční odklad vstupu do Evropské ligy.
„Jsme přesvědčeni, že zeštíhlení soutěže nám dává příležitost k řešení základních problémů a vyladění organizace budoucí expanze,“ řekl pro oficiální stránky Evropské ligy její prezident Wim van den Hurk.
Zbylé týmy tak čeká pravděpodobně dvanáct zápasů, po čtyři s každým soupeřem. Přesný rozpis soutěže by měl být zveřejněn v nejbližší době. „Naši fanoušci se můžou těšit na šest kvalitních zápasů na našem stadionu. Hrát se bude obvykle v pondělí a v úterý,“ řekl na závěr Arnošt Nesňal.

Nejčtenější zprávy