Rebel Kyrgios ví, jak na Berdycha. Čech na australského mladíka opět nestačil


Dubaj - Tomáš Berdych prohrál ve čtvrtfinále turnaje v Dubaji s Nickem Kyrgiosem dvakrát 4:6. Českému tenistovi tak proti kontroverznímu Australanovi  nevyšla odveta za porážku z minulého týdne v Marseille, kde uhrál jen šest gemů.
Zápas jsme sledovali živě ZDE
Dvacetiletý rodák z Canberry znovu světovou sedmičku poměrně jednoznačně přehrál, byl nebezpečnější, více se mohl spolehnout na podání, když nasázel deset es a ani jednou servis neztratil. Naopak Berdych na podání zaváhal jednou v každé sadě a na špatný vývoj utkání nedokázal nijak reagovat.
"Hraje skvěle a veze se na vlně. Teď je složité ho zastavit. Hraje sebevědomě a přesně tohle jeho hra potřebuje," zhodnotil Kyrgiosův výkon poražený Berdych.
Rodák z Valašského Meziříčí se do letošní sezony s Kyrgiosem ani jednou na okruhu nepotkal, nyní ale za necelé dva měsíce narazil na australského hráče již potřetí. V Melbourne na úvodním grandslamu sezony ještě Čech uspěl poměrem 3:1 na sety, nyní ale na menších turnajích na vycházející hvězdu světového tenisu nestačil.
A to měl přitom v úvodu čtvrtečního zápasu Kyrgios evidentní problémy se zády. Přesto hned v první hře Berdych po chybách ztratil podání a pustil soupeře do klíčového náskoku. V první sadě se Čech dostal ke čtyřem brejkbolům, jenže ani jednu šanci nezužitkoval.
Druhý set nejprve představil oba hráče ve výborné servírovací formě, více míčků na returnu ale přece jen dokázal uhrávat Kyrgios. Prvního brejkbolu se diváci dočkali až v deváté hře a Australan svou příležitost proměnil a zápas bez potíží dokončil na servisu.
"Asi jsem se večer trochu otrávil jídlem a nebyl jsem v nejlepší formě. Výkon mě proto překvapil. Tomáš je pracovitý hráč, nebezpečný a velký profesionál, takže jsem rád, že jsem dokázal předvést tak skvělé představení. Povedlo se mi využít šance, které přišly," podotkl vítěz.
Tenisový turnaj mužů v Dubaji (tvrdý povrch, dotace 2,674.445 dolarů):
Dvouhra - čtvrtfinále:
Kyrgios (Austr.) - Berdych (3-ČR) 6:4, 6:4, Baghdatis (Kypr) - Bautista (4-Šp.) 7:5, 6:0.
Wawrinka (2-Švýc.) - Kohlschreiber (8-Něm.) 7:5, 6:1.
Čtyřhra - čtvrtfinále:
Kubot, Matkowski (Pol.) - Nestor, Štěpánek (Kan./ČR) 3:6, 6:3, 10:5.

Nejčtenější zprávy