Znojemští Orli pojedou na play off sedm hodin, letadlo zavrhli


Brno - Znojemští hokejisté dnes vstupují do vyřazovacích bojů v mezinárodní EBEL lize. Základní část zakončili na druhém místě a jako soupeře pro čtvrtfinále si vybrali rakouský Dornbirn, který letos porazili pětkrát z šesti případů.
"Podle statistik je to pro nás nejhratelnější tým," zdůvodňuje volbu, která proběhla v pondělí večer, trenér Jiří Režnar. Orly neodradilo ani to, že Dornbirn patří k nejagresivnějším celkům soutěže.
"Play off budou hrát všichni nadoraz a budou nepříjemní. Dornbirn vidí, že jsme se ho nezalekli. Máme hráče, kteří tyto provokace zvládají," vysvětluje šestapadesátiletý kouč. 
Už nyní však mohou Orli slavit. Díky umístění v základní části si zajistili vstupenku do hokejové Ligy mistrů pro sezonu 2016/2017 a fanoušci druhého největšího klubu na jižní Moravě tak uvidí na domácím stadionu přední evropské kluby.
Po základní části jste obsadili druhé místo, takže převládá spokojenost? Určitě. Sice se některé zápasy nepovedly, ale jinak jsme hráli výborně. Je to zatím naše nejlepší sezona. Když vezmete, že do nadstavby jsme šli se čtyřgólovým mankem a ve finále jsme skončili se stejným bodovým ziskem jako první Salzburg. Kdyby se na ty bonusové body nehrálo, skončili jsme o čtyři body první. To je fantastický úspěch, ale sezona končí až posledním zápasem. 
Dokonce jste si zajistili vstupenku do Ligy mistrů... Jsme za to rádi. Je to velké zviditelnění pro klub i sponzory. Pro trenéry a pro hráče to je nová zkušenost. Víme, že ta soutěž je parádní. Máme z ní ale i trochu obavy, protože nejsme Real Madrid nebo Barcelona. Máme omezený rozpočet. Navíc v pauzách jsme sbírali síly, ale teď budeme lítat po Evropě. Bude to nahuštěné. Když už tu soutěž hrajeme, tak chceme i uspět. Budeme hrát na sto procent jako na turnaji ve Švýcarsku nebo v Ingolstadtu. 
Máte nějaké reakce z řad českých klubů? Gratulace přišly hlavně z Rakouska a z Německa. Samozřejmě to ale všichni vnímají pozitivně. V těch okolních státech berou tu soutěž prestižněji než tady v České republice. Je to otázka toho, jak ty týmy k tomu přistoupí. 
Znojmu se v základní části sice daří, ale do semifinále play off zatím nepostoupilo. Co jste letos udělali jinak, abyste toto prokletí zlomili? Fanouškům, kteří znojemský hokej znají, se to možná nebude líbit, ale chceme hrát více do defenzívy. Trénujeme ji tak, abychom uspěli. Už to nebude o šesti sedmi brankách, jak jsou diváci zvyklí v sezoně. Možná to bude jen o jednom či dvou gólech. Ta hra je přizpůsobena tomu, abychom postoupili.
Do Dornbirnu budete cestovat sedm hodit. Nemůže vám to uškodit? Hráči si už zvykli. Přemýšleli jsme i o tom, že bychom na zápasy létali, ale když jsme spočítali délku cestování z letiště, na letiště a k tomu čekání, zabere to tolik času, jako bychom jeli autobusem. Hráči v autobuse navíc spí, takže to pro ně nakonec bude přijatelnější varianta. Budeme jezdit vždy o den dříve. 
Play off mezinárodní EBEL má oproti českým soutěžím netradiční formát. Pořadatelství se střídá po každém kole, hracími dny jsou pátek, neděle a úterý. Hraje se na čtyři vítězné zápasy. Dalšími čtvrtfinálovými dvojicemi jsou Salcburk - Klagenfurt, Vídeň - Villach a Bolzano - Linec.   

Nejčtenější zprávy